Javorníčci na podzim

Podzim mám ráda... To je barev, tvarů, chutí a vůní...A tak si ho ve třídě javorníčků pěkně s dětmi užíváme. Udělali jsme si javorníčkové tablo ale zatím nám ještě fotky některých kamarádů chybí...

javornicci podzim 01

Naučili jsme se novou Podzimní písničku, ochutnávali ovoce ze zahrádky se zavázanýma očima – to byl pro děti opravdu zážitek a úplně zapomněly, že někdo vlastně nemá ovoce rád. ? Pak jsme si společně vyrobili „jablíčkový strom“ , děti ani nevěděly, že se s jablíčky může také tiskat.

 A slovo „křížala“ byl úplně neznámý pojem pro všechny děti, nevěděly jak se dělají, tak jsme si jablka společně nakrájeli a dali sušit a druhý den „žížaly“ (tak je většina dětí pojmenovala) tak chutnaly, že jich bylo prostě málo. A tak přinesla paní učitelka Markétka sušičku a příprava křížal začala ve velkém. ?

javornicci podzim 02 javornicci podzim 03 javornicci podzim 05
 camera Další foto...    

Od pondělí 15. 10. jsme zahájili „školkové dýňobraní“. Motivační pohádka o čarodějnici a dýni děti pěkně naladila a hned jsme začali s nácvikem 2 písniček o dýních – obě jsou srandovní, tak jsme si je hned zamilovali a lehce naučili.. Další den jsme navlékali korálky pro maminky z dýní – tady jsem nestíhala navlékat nit do jehly, snažili se holky i kluci a já jen sledovala, aby napichovali dýně a ne třeba kamaráda, který seděl vedle. ?

Ve středu 17.10.2018 jsme strávili celé dopoledne v „Dýňovém světě“ v Nové vsi u Leštiny a byli jsme nadšení. Tolik dýní různých tvarů a barev pohromadě jsme ještě nikdy neviděli. Prohlédli jsme si je, pohladili zvířátka, která tam také byla a to nejlepší – poskákali ve slámovém hradě, někteří se vykoupali ve slámovém bazénu, bloudili v dýňovém bludišti, prolezli všechny překážky z kmenů stromů,stavěli z dýní... Čas nám utekla jako voda, ani se nám nechtělo do školičky na báječný oběd.

javornicci podzim 06 javornicci podzim 07 javornicci podzim 12 javornicci podzim 15
 camera Další foto...      

Sportovní školička nám utekla, příští čtvrtek už bude poslední. Na každou lekci si naši trenéři připravili něco nového a zajímavého, třeba naposledy balanční cvičení bez bot – super, zažili jsme hodně legrace.

javornicci podzim 22 javornicci podzim 24 javornicci podzim 23
 camera Další foto...    

Teď už se těšíme hlavně na tvořivé dýňové odpoledne s maminkami ?

Za třídu „javorníčků“ – Eva

Aktuality

 • pondělí, 13 květen 2024
  Myšky 6.5.-10.5.2024
  Maminka Tento týden jsme si povídali o našich milovaných maminkách - jak se jmenují, jaké mají...
 • pondělí, 06 květen 2024
  Myšky 29.4. - 3.5.24
  Myšky slaví čarodějnice 🙂🧙‍🙂 Tento týden se nesl v duchu čarodějnic. Děti čarodějnice...
 • pondělí, 29 duben 2024
  Žabky 22.4. - 26.4.
  Rok 2024 - rok motýlů Prožili jsme 4 moc hezké "motýlí dny".Největší zážitek byla pondělní...
 • pondělí, 29 duben 2024
  Myšky 22.4. - 26.4.
  Kdo žije na louce  I když nám počasí ještě příliš nepřálo a nemohli jsme moc zkoumat v...
 • úterý, 23 duben 2024
  Ježci 15. - 19. 4.
  Farma - domácí zvířata a jejich mláďata  Děti ze třídy Ježků tento týden opakovaly zvířátka...

Školní informační systém:


Svátek má

Praha
logo Kontakt:
Mateřská škola Choltice, okres Pardubice
Lipoltická 245
533 61 Choltice
 
tel.: 466 972 252
email: skolka.choltice@cbox.cz
IČ: 60157160