Lentilky březen - duben

Konečně pominuly mrazy a my už se nemůžeme dočkat jara, tepla a hlavně sluníčka. Našim tématem nyní je zdraví a lidské tělo. Moje tělo, tvoje tělo, není, co by neumělo si zpíváme, obkreslujeme svoje těla navzájem a povídáme si, co všechno je pod naší kůží schované (svaly, orgány kostra, krevní oběh)-hrajeme si s orgánovou panenkou, skládáme vývojové puzzle, z modelíny tvarujeme detaily obličeje a umísťujeme je na obličej. A hra Na doktora je taky moc príma! Procvičujeme si společenské chování, rozvíjíme dialog pacient lékař, střídáme se v roli lékaře a divili by jste se - nikdo se ani injekce nebojí! Viděli jsme pohádku Příběh kočky Micky v podání Divadla U Dvou Sluncí.

lentilky brezen duben 01 lentilky brezen duben 02 lentilky brezen duben 04 lentilky brezen duben 05
 camera Další foto...      

A máme tu jarní prázdniny, kdy pracujeme s jednou třídou dětí a paní učitelky si také čerpají nějakou tu dovolenou. Někdo odjel na hory, někdo k babičce, někdo si jen tak odpočíval.

Po prázdninách jsme se sešli zase v plné síle a začínáme probouzet jaro. Dokreslujeme první jarní kytičku, společně voláme na jaro, odemykáme kytičkám zem, cvičíme s padákem a hrajeme si na sněženky. Už také barvíme a zdobíme kraslice, vyrábíme velikonoční přáníčka… Vyzdobili jsme i naší školičku a převlékáme ji pomalu do jarního kabátku.

lentilky brezen duben 19 lentilky brezen duben 20 lentilky brezen duben 25 lentilky brezen duben 29
 camera Další foto...      

Přijela k nám také paní herečka s pohádkou O ošklivém káčátku, všem se nám tajil dech, když se káčátko proměnilo v krásnou labuť a po všech svých útrapách bylo šťastné. Děti se vcítily do pocitů odstrčeného, slabého, nepřijímaného labuťátka. Společně jsme si slíbili, že se k sobě budeme chovat hezky, aby nikdo nemusel být smutný jako ono.

Která zvířátka žijí na dvoře, jak se jmenují a jaký lidem dávají užitek, co žerou a jaké zvuky vydávají-to je naše další téma. Přes pohádku Tři prasátka a O koťátku, které zapomnělo mňoukat, písničku O třech čunících a Když jsem já sloužil, zvířecí pexeso, puzzle „Statek", sluchové hádanky a hry poznáváme zvířátka. Děti si zhotovily prasátka z papíru a vyzkoušely si, jak si kočička hraje s klubíčkem (grafomotorika).Největší radost ale měly ze živých zvířecích kamarádů-králíčka Dupíka naší paní uklízečky a zvířat z hospodářství Křivčíkových z Chrtník. Také k nám na zahradu přijela milá paní chovatelka koz, která dětem o kozách řekla mnoho zajímavého a ukázala, co umí.

lentilky brezen duben 42 lentilky brezen duben 44 lentilky brezen duben 50 lentilky brezen duben 58
 camera Další foto...      

Posledním tématem bylo Jaro v trávě, broučci, hmyz, kytičky. S příběhem deštíku, berušky, žížaly, šneka a lučního koníka. Děti celý týden poznávaly drobný hmyz a snad si zapamatují, že broučkům se neubližuje a že v trávě musíme našlapovat opatrně, abychom nepošlapali kytičky. Jaro a probuzenou přírodu si užíváme!

lentilky brezen duben 61 lentilky brezen duben 63 lentilky brezen duben 67 lentilky brezen duben 62
 camera Další foto...      

Hodně kluků a holčiček už osIavilo 4.narozeniny!

lentilky brezen duben 34 lentilky brezen duben 73 lentilky brezen duben 80 lentilky brezen duben 89
 camera Další foto...      

Aktuality

 • pondělí, 13 květen 2024
  Myšky 6.5.-10.5.2024
  Maminka Tento týden jsme si povídali o našich milovaných maminkách - jak se jmenují, jaké mají...
 • pondělí, 06 květen 2024
  Myšky 29.4. - 3.5.24
  Myšky slaví čarodějnice 🙂🧙‍🙂 Tento týden se nesl v duchu čarodějnic. Děti čarodějnice...
 • pondělí, 29 duben 2024
  Žabky 22.4. - 26.4.
  Rok 2024 - rok motýlů Prožili jsme 4 moc hezké "motýlí dny".Největší zážitek byla pondělní...
 • pondělí, 29 duben 2024
  Myšky 22.4. - 26.4.
  Kdo žije na louce  I když nám počasí ještě příliš nepřálo a nemohli jsme moc zkoumat v...
 • úterý, 23 duben 2024
  Ježci 15. - 19. 4.
  Farma - domácí zvířata a jejich mláďata  Děti ze třídy Ježků tento týden opakovaly zvířátka...

Školní informační systém:


Svátek má

Praha
logo Kontakt:
Mateřská škola Choltice, okres Pardubice
Lipoltická 245
533 61 Choltice
 
tel.: 466 972 252
email: skolka.choltice@cbox.cz
IČ: 60157160