Už jde léto, už jde léto, už k nám jedou pázdniny,
v lese pro nás dozrávají jahody a maliny.
Těšíme se na sluníčko, na čvachtání u vody,
s mámou, s tátou, taky s pejskem užijem si přírody.

Tak tuhle písničku jsme si zpívali poslední týdny před prázdninami a že jsme se na to léto už opravdu těšili! A abychom si čekání na to nejzábavnější roční období ukrátili, naplánovali jsme si spoustu akcí, návštěv, výletů a radovánek.

 Prožili jsme Barevný týden, kdy jsme si připomněli některé veselé jarní barvičky a závěrečný den jsme strávili hledáním jarního pokladu v oboře.

pastelky kveten cerven 01 pastelky kveten cerven 05 pastelky kveten cerven 06b pastelky kveten cerven 10
 camera Další foto...      

V choltickém zámku jsme si poslechli vyprávění o vodnících a viděli jsme i vodnické pohádky hrané technikou černého divadla. Trochu jsme se báli, ale víc se nám to líbilo ?

Také jsme se vypravili na výlet na Kunětickou horu, kde nás pro změnu čekala pohádka o drakovi, o princezně a princi a dokonce i o pokladu. Kromě pohádky jsme si užili ještě super svačinu v trávě, náročný výstup ke zřícenině hradu a zasloužený a výborný oběd v restauraci.

pastelky kveten cerven 17 pastelky kveten cerven 18

A přiblížil se konec školního roku a pro školáky definitivní loučení se školkou. Pro děti i pro rodiče byla připravena veselá indiánská pohádka a při pasování předškoláků na školáky jistě ukápla slza nejedné mamince. I poslední spaní jsme zvládli bravurně. Počasí nám sice moc nepřálo a buřty nám musely opéct paní kuchařky ve školce, ale vynahradili jsme si to sportovními hrami v tělocvičně, parádní diskotékou s občerstvením (ještě jednou děkujeme maminkám za vzornou přípravu) a tu noční hru jsme nakonec taky zvládli a moc se nám líbila.

pastelky kveten cerven 20 pastelky kveten cerven 25 pastelky kveten cerven 50 pastelky kveten cerven 52
 camera Další foto...      

 A teď už jsou tu prázdniny, krásný čas odpočinku, koupání, běhání v lese a návštěv u babičky. Tak si ho užívejte a uvidíme se zase v novém školním roce.?