Na začátku ledna jsme se všichni opět sešli v naší školce, natěšení na zimní radovánky a dovádění na sněhu. Brzy jsme ale poznali, že sněhu a zimního počasí se hned tak nedočkáme, proto jsme si museli zatím najít jinou zábavu. Naštěstí, s tím nemáme nikdy problém. Vyprávěli jsme si s kamarády, jaké dárky jsme dostali od Ježíška a některé jsme přinesli i ukázat do školky. Hráli jsme si na meluzínu a na mrazíka, naučili se nové písničky a snažili se přivolat paní zimu, aby nám už konečně nadělila to pravé zimní počasí. Četli jsme si různé pohádky a tu O rukavičce jsme zkoušeli i divadelně ztvárnit.

pastelky leden unor 01 pastelky leden unor 02 pastelky leden unor 03
camera Další foto...    

S předškolními dětmi jsme také navštívili zdejší knihovnu, poslechli jsme si spoustu pěkných příběhů a zahráli si zajímavé hry.

pastelky leden unor 04 pastelky leden unor 07 pastelky leden unor 09 pastelky leden unor 13
camera Další foto...      

No a nakonec jsme se přece jen dočkali. Jednou ráno jsme vykoukli z okna a na všem ležela bílá peřina. Nemohli jsme se ani dočkat vycházky, abychom už zkusili postavit toho vytouženého sněhuláka a trochu prohnali boby.

pastelky leden unor 16 pastelky leden unor 18 pastelky leden unor 21 pastelky leden unor 23
camera Další foto...      

 

Během zimního období jsme si také hodně povídali o nebezpečí, které na nás v zimě číhá a jak se ho vyvarovat. Seznámili jsme se s druhy zimního oblečení a zjistili jsme, proč se musíme v zimě teple oblékat. Vyprávěli jsme si o bacilech a bakteriích, které na nás číhají a jak se jim aspoň trošku vyhnout. Pověděli jsme si také, jaké existují druhy zimních sportů a protože zrovna probíhala zimní olympiáda, rozhodli jsme se, že v rámci Barevného týdne si ve školce také uspořádáme svoji olympiádu. Připravili jsme si vlastní disciplíny, odměny pro všechny soutěžící se také našly a všichni jsme si to sporotovní zápolení pořádně užili.

 

pastelky leden unor 27 pastelky leden unor 54 pastelky leden unor 34
camera Další foto...    

Sice nás ta zákeřná chřipka nakonec trochu vyřadila z formy a naše řady prořídly, ale ani to nám nemohlo zkazit náledu. A při takovém sportovním nasazení zima rychle ubíhá a najednou už na nás za rohem vykukují Velikonoce. Tak jaro, už se těšíme. :-)