Leden a únor v Lentilkách

A než jsme se nadáli - je tu leden. Sešli jsme se všichni po Vánocích, každý plný prožitků, vyprávíme si o rodinné pohodě, tradicích nejkrásnějších svátků u nás doma. Také jsme přivítali mezi nás novou Emičku." Tak teď máme Emičky dvě", řekla Šárka, a bylo to vyřízené. I k nám do školky nadělá Ježíšek pár hraček, máme novou pokladnu, umělohmotné kostky zvířat a krásnou pěnovou stavebnici. Děti z ní sestavuji překážkové dráhy, je to prima zábava a legrace.

lentilky leden 03 lentilky leden 06 lentilky leden 10 lentilky leden 15
camera Další foto...      

Těšili jsme se na sníh, zimu, jak má být, ale ono ouha, je spíš jako na jaře. Snažíme se, jak to jen jde, zimu přiblížit, lepíme sněhové mraky, hrajeme si se zimním oblečením, čteme si zimní pohádky, zpíváme a tancujeme. Voláme paní Zimu, prosíme ji o sněhovou nadílku, dokonce posíláme tučňáka Perdu a Ferdu, aby ji našel a probudil. Staráme se o ptáčky v lese, chodíme krmit kachny na potok, poznáme vrabce, sýkorku a datla, kterého slyšíme" ťukat" v oboře. Jiřík už se ho nebojí.

lentilky leden 54 lentilky leden 63 lentilky leden 67 lentilky leden 75
camera Další foto...      

Jupí, dočkali jsem se... nasněžilo a mrzne. Konečně jsme se mohli vyřádit, postavit sněhuláka, uválet kouli a proběhnout se po hřišti v prašanu. Děti si radovánky užívají, škoda jen, že možnosti sušeni oblečeni máme ve školce nedostatečné a tak mnozí rodiče naši radost nesdílejí. Snad je potěší foto jejich nadšených dětiček.

lentilky na snehu 05 lentilky na snehu 22 lentilky na snehu 36 lentilky na snehu 59
camera Další foto...      

Barevný týden: V období zimy jsme v rámci celoškolkového projektu Barevný rok vybraly barvy typické pro toto období - bílou, šedou fialovou a modrou S nimi jsme pracovali celé dva měsíce, vyhledávali jsme je na předmětech, zdobili jimi čepice, rukavice, šály, malovali Sněhurku - Zimní královnu, Mrazíky, sněhuláky. Tentokrát jsme využili konáni Olympijských her a téma do projektu zařadili. Poznáváme zimní sporty, víme, jak vypadá kruh, Olympijské kruhy vnímáme jako symboliku přátelství a spolupráce. Děti opět do školky nosily oblečeni dané barvy, v pátek jsme pak "naši olympiádu" opravdu prožili. A to se vším všudy. S nástupem, poslechem české hymny, medailemi a diplomy. Zkusili jsme běh na lyžích, biatlon, hokej, skoky na lyžích, byla to velká švanda, děkujeme za náročnou přípravu paní učitelce Markétě. Sportu zdar!

lentilky barevne dny 03 lentilky olympiada 08 lentilky olympiada 24 lentilky olympiada 45
camera Další foto...      

Škoda jen, že v této době děti marodily, chřipková epidemie se nevyhnula ani naší školce.

Blíží se březen - tak raději ještě za kamna vlezem, venku mrzne, jen to praští. Hezké, mrazivé dny.

Za Lentilky Monika

Aktuality

 • pondělí, 17 červen 2024
  Těšíme se na prázdniny! Tento týden děti krásně zvládly besídku 🎼🥰🎹. Děkujeme rodičům za kladné...
 • pondělí, 17 červen 2024
  Ježci 10.-14.6.
  Tak jsme zase o týden blíž k prázdninám, ale i k naší závěrečné besídce. Bylo nás málo,ale...
 • pondělí, 10 červen 2024
  Ježci 3.-7.6.2024
  Ježci se těší na prázdniny!!! ☀️ Léto se blíží a my máme spoustu práce s chystáním naší závěrečné...
 • pondělí, 03 červen 2024
  Cestujeme do Afriky Tento týden jsme si povídali o afrických zvířátkách. Děti si vyrobily lva z...
 • pondělí, 03 červen 2024
  Dětský den - bublinová show
  31.5. společný Dětský den a bublinová show na naší...

Školní informační systém:


Svátek má

Praha
logo Kontakt:
Mateřská škola Choltice, okres Pardubice
Lipoltická 245
533 61 Choltice
 
tel.: 466 972 252
email: skolka.choltice@cbox.cz
IČ: 60157160