Tento týden byl pro nás trochu zvláštní - spojovací a stěhovací...

Ale stihli jsme sportovní školičku, krásné divadelní představení 3 maňáskových pohádek, vyrobit s Diou a Klárkou kolážovou hrušku a jablko, naučit se novou písničku a také si procvičit motoriku s počítáním. Někteří z nás se stihli i vyfotit v ZŠ se svými sourozenci.

Odložili jsme oslavu svátky Marinky a Terezky, protože nás bylo moc málo. Ale napravíme to příští týden :-))

Snad už se všichni vyzdravíme a budeme se těšit na "dýňové dny"

Motylci 11 15 10 01 Motylci 11 15 10 09 Motylci 11 15 10 15 Motylci 11 15 10 16
 camera Další foto...      

Eva Nevolová

S beruškou na zahrádce.

Hned v pondělí nás čekala další lekce Sportovní školičky, v úterý předškoláky návštěva knihovny, ve čtvrtek divadelní představení. Dále  jsme pokračovali se sklizní na zahradě, tentokrát zeleniny. Ochutnávali jsme ji,   poznávali  hmatem, pojmenovávali, malovali, obtiskovali.... Pobavila nás Zeleninová pohádka hraná postavičkami že zeleniny. Jedinou stinnou stránkou týdne byla velká nemocnost našich kamarádů.

Broucci 11 15 10 02 Broucci 11 15 10 07 Broucci 11 15 10 05 Broucci 11 15 10 10
 camera Další foto...      

Iva Medunová 

Ovoce a zelenina aneb hra na obchod je velká psina

Sportovní školička, 1.návštěva knihovny, pokračování ve čtení knížky o hmyzu, páteční tělocvična. K tomu všemu jsem hned v pondělí dětem nastínila svou představu o hře na obchod. Od úterý už si ji organizovaly samy, a střídaly se v roli prodavačky a kupujících, byla spousta legrace. Děkuji za donesené ovoce a zeleninu, můžeme si hrát ještě příští týden.😄 Děti většinu pojmenuji, třídí, počítají bez problému do 6. Ve středu jsme zvládli vyválet těsto a připravit strudl, paní kuchařky nám ho upekly a po svačině zmizel.😀 Děti znají původ surovin, pracovaly opatrne, krájely, strouhaly, práce je bavila. Většina si obtiskla půlky jablek a hrušek natřených suchým pastelem na papír. Slavili jsme Frantův, Míšův a Eliščin svátek, mlsalo se nehorázně. 😊

Týden utekl jako voda. Procházky překrásnou oborou nás překvapuji změnami v přírodě každý den. Radujeme se z podzimu.

Motylci 4 8 10 01 Motylci 4 8 10 06 Motylci 4 8 10 14 Motylci 4 8 10 29
  camera Další foto...      

Monika Dubská

Podzim na zahradě

Jak asi vypadají jabloň nebo hrušeň na podzim? A co ovoce, které na nich roste? Jak to chutná a co se z něj dá dělat?

Celý tento týden se na to děti snažily přijít. Pomocí knížek a obrázků známe části jablíčka a hrušky a víme, na čem tohle ovoce roste. Ostatně právě jabloň děti krásně ztvárnily a obtisky na ni jablíčka. Cvičilo se se šátky, skládali jsme jablíčka na strom a taky je třídili dle barev a počítali, kdo chtěl. Nová básnička o jalíčku a podzimní písnička se nám moc líbí. A abychom ten týden hezky zakončili, upekli jsme společnými silami výborný štrůdl a ochutnali ho, čímž jsme zapojili své smysly. V oboře už se procházíme různými cestami a objevujeme její podzimní krásy.🙂

Zizalky 4 8 10 01 Zizalky 4 8 10 03 Zizalky 4 8 10 12 Zizalky 4 8 10 17
 camera Další foto...      

Karolína Šoltová

Září, září, na léto jde stáří...

V tomto týdnu jsme se rozloučili s létem a přivítali podzim. Každý den jsme četli jednu kapitolu z knihy "Mizící hmyzíci", zkoušíme se soustředit na čtení, zachytit hlavní myšlenku, rozšiřujeme si poznatky ze života dokonalých malých tvorů. Zatím (krtonožka, sršeň, včela). Společně se snažíme se vice poznat, zjistit, co kdo má a nemá rád, děti maji popřemýšlet , co by chtěly v letošním roce ve školce zažít. Počasí nám dovolilo dlouhé procházky,  všímáme si změn v přírodě, sbíráme kaštany. Cvičíme, zpíváme, tvoříme, o všem si povídáme.

Ve třídě je veselo a živo. 😁🙂A tak to má být 👍😁

Motylci 20 24 9 04 Motylci 20 24 9 05 Motylci 20 24 9 21 Motylci 20 24 9 28
 camera Další foto...      

Monika Dubská