Časové pojmy, roční obdobi, měsíce v roce, den a jeho režim, činnosti během dne, dny v týdnu, člověk a jeho vývoj během života, vytváření pojmů. Zjistlily jsme, že děti toto dost pletou.  A tak jsme se jim snažily vše přiblížit. Máme novou básničku, a protože v ní Leden na rampouchy hrál..., museli jsme se na chvili  rampouchy stát, viz foto, pak si je z papiru vystříhat a třídu mrazivě vyzdobit, to bylo radosti a legrácek, oblepená jsem šla i domů 😊.

Děti malovaly mrazivý leden a postupně dokreslují svou představu o zimě. Vznikají originální výtvory, ze kterých se moc raduju. Do nabídky nám parádně sedla pohádka O  dvanácti měsíčkách,pomozte doma dětem s vyprávěním. Zpíváme, třikrát jsme vyběhli do tělocvičny, zvládli jsme s Klárkou pětikilometrovou procházku celou oborou, 1.skupina knihovnu, plavání. V tématu budeme pokračovat- trénujte i doma. Kéž by nám nasněžilo, aby ta představa o lednovem počasí byla dokonalá. 😊 Za mě zas prima týden. 🥰

Motylci 10 14 1 01 Motylci 10 14 1 02 Motylci 10 14 1 15 Motylci 10 14 1 27
 camera Další foto...      

Monika Dubská

Věšák Fešák v zimě! 

V pondělí jsme si přečetli pohádku O NASTROJENÉM VĚŠÁKU. Jeden takový krásný věšák jsme našli i u nás ve školce. A aby byl veselý a ve školce se nenudil, tak jsme ho oblékli. A protože je venku zima, použili jsme jen zimní oblečení. Celý týden jsme si povídali o tom, jaké nosíme oblečení v zimě. Ale i naopak, které oblečení v zimě nenosíme a určovali jsme, v jakém ročním období, bychom nosili dané oblečení. Hledali jsme zimní oblečení v knížkách. Hráli jsme hru najdi své bačkůrky, poznej co si kamarádi vyměnili za oblečení. Pomocí štětce a temperových barev si děti udělaly čepice, které si vystřihly a dozdobily pomocí temper nebo lepidla a kousků látky. Naučili jsme se básničku s pohybem - Oblékání na ven ( v zimním období ). Pomocí hudebních nástrojů a rytmizace jsme se naučili písničku - Když přijde zima. Děti procvičovaly počty, číselnou řadu do 5, pomocí pracovního listu.

Běhali jsme v oboře, pozorovali led na rybnících a překonávali přírodní překážky 🙂

Broucci 10 14 1 01 Broucci 10 14 1 06 Broucci 10 14 1 14 Broucci 10 14 1 27
 camera Další foto...      

Diana Karabcová

Rukavička

Co nosíme v zimě na sobě, jak to vypadá a proč nosíme zrovna rukavičky, čepičku, šálu nebo třeba zimní boty? Přesně to nás celý týden zajímalo. Moc se nám líbila pohádka "O rukavičce" zahraná s maňásky. Děti si pomocí voskovek, vodových barev a látky vyrobily rukavice, cvičilo se s padákem. Naučili jsme se písničku o zimním oblečení, modelovali tvary na rukavičky, skládali zimní puzzle a nebo třeba hádali dle popisu oblečení. Každý si zkusil jednoduchý úkol - zakroužkovat to oblečení, které nosíme v zimě - to se nám dařilo 🙂.

V pondělí jsme měli také premiéru návštěvy solné jeskyně, kde se nám moc líbilo. 😇

Zizalky 10 14 1 01 Zizalky 10 14 1 09 Zizalky 10 14 1 23 Zizalky 10 14 1 03
 camera Dalši foto...      

Karolína Šoltová

Než jsme se nadáli, Vánoce jsou už za námi. Hned v pondělí jsme si o nich hodně povídali a hlavně si nakreslili, jak to bylo u nás doma.V úterý jsme si společně moc hezky pohráli s hračkou od Ježíška, kterou jsme si přinesli do školky. Každý pak svoji hračku v kroužku představil a popsal všem kamarádům.

Od středy jsme se už chystali na Tři krále-četli jsme o nich příběhy, umíme básničku a písničku, víme co nesli do Betléma a také co je "tříkrálová sbírka". Splnili jsme 2 tématické úkoly na rozvoj zrakového vnímání a orientaci na ploše papíru. Vyrobili jsme si královské koruny, 3 krále namalovali-to nás tedy bavilo moc a také už bezpečně poznáme písmeno K+M+BTéměř každý den jsme si zpestřili pohybovou hrou a týden zakončili velkým cvičením v tělocvičně. Oslavili jsme Emmičku a Jáchymka.

Počasí nám moc nepřálo,těšíme se, že nám zima ještě přinese sníh. A na závěr ještě prosba rodičům dětí-leváků, dejte jim do MŠ kvalitní nůžky pro leváky - děkujeme.

Motylci 3 7 1 02 Motylci 3 7 1 03 Motylci 3 7 1 12 Motylci 3 7 1 27
 camera Další foto...      

Eva Nevolová

Tři králové

Prvni dny  jsme si sdělovali zážitky, které jsme prožili o vánočních svátcích a pochlubili se kamarádům s dárky od Ježíška. Zamýšleli se nad rčením "Na Nový rok o slepičí krok", přečetli si příběh o třech králích, vyrobili si královskou korunu a zazpívali o nich písničku. Oslavili jsme s Diankou její svátek. A první týden v roce 2022 je za námi.

Broucci 3 7 1 01 Broucci 3 7 1 04 Broucci 3 7 1 06 Broucci 3 7 1 10
 camera Další foto...      

Iva Medunová