Vytisknout

1. Informace pro rodiče:

Milí rodiče, chceme Vás seznámit s novinkou v naší mateřské škole - distanční výukou.

Distanční výuka se stala součástí školského zákona, a to i v mateřských školách. Je to způsob výuky, který probíhá na dálku v době, kdy jsou jiné formy výuky znemožněny nebo omezeny pro různé krizové situace, momentálně z důvodu epidemie Covid 19.

Pro předškoláky je distanční výuka povinná.

Přesto se budeme snažit neztěžovat  Vaši těžkou situaci, předpokládáme, že mnozí máte doma děti školního věku, chodíte do práce. Zároveň ale víme, že  je potřeba předškoláky  motivovat, rozvíjet, připravovat na školu.

Máme představu, že vám nabídneme činnosti k určitému tématu,  které je dětem blízké.

Budeme rády, když se zapojíte. Některé  úkoly, které označíme, budou pro děti závazné. Ty prosím po splnění  založte a po znovuotevření školky doneste do MŠ. Každý týden bude součástí hodnotící list, který spolu s dětmi vyplníte, zaznamenáte splnění úkolu, zájem dítěte...

Samozřejmě budeme rády za jakoukoliv zpětnou vazbu na email MŠ, mobil MŠ, případně facebook. POTŘEBUJEME POTVRDIT, ŽE O DISTANČNÍ VÝUCE VÍTE!!! Stačí SMS na číslo :731 868 018. Děkujeme.

Rodiče mladších dětí mohou využít nabídky nabízených činností pro práci s dětmi. 

I pro nás je situace nová, společně to ale zvládneme :-)

 

2. Informace pro děti:

„Naše milé dětičky, protože se teď nemůžeme scházet ve školce, připravily jsme pro vás jednoduché úkoly, náměty, které se vám snad budou líbit a které vás zabaví.

Jak víte, zima už ztrácí svou moc,  po špičkách přichází jaro...Hledejte, pátrejte, pozorujte,   ať máte co nejvíc zážitků. O všem, co vás zajímá si povídejte s mamkou a taťkou, tvořte, těšíme se na obrázky a výtvory.

Všichni si společně budeme přát, abychom se co nejdříve sešli a pohráli si  ve školce, na naší báječné zahradě, v úžasné oboře, společně si zazpívali.

Moc a moc se na vás těšíme.  :-)

Všichni z mateřinky

 

Rodiče mohou využívat internetovou stránku ČT edu a Pinterest