Pokračovali jsme v tématu zdraví. Přečetli jsme si pohádku o Nemocném království. Povídali jsme si to tom, jak je pro naše zdraví důležité, aby naše strava byla pestrá. Že náš talíř, by se měl skládat ze sacharidů, bílkovin, zdravích tuků, ovoce a zeleniny. Děti si zkoušely poskládat správné potraviny na talíř. Rozdělovaly ve skupinkách potraviny na zdravé a nezdravé. Naučili jsme se novou písničku s pohybem - Mrazíci. Venku jsme si užívali sněhu. Byli jsme bobovat, děti stavěly sněhuláky, zkusili jsme si hodit sněhovou koulí co nejdál. A potom si děti namalovaly temperovými barvami krásné obrázky, jak si užívaly venku sněhu a jak se musely obléknout, aby nebyly nemocní. Byl to super sněhový týden. 🙂

dracci 23 27 1 01 dracci 23 27 1 04 dracci 23 27 1 13 dracci 23 27 1 27
camera Další foto...      

Diana Karabcová