V květnu jsme se rozhodli oslavit Svátek maminek společným bubnováním na školní zahradě, tvořivou dílnou ve třídě. Maminky si spolu s dětmi vyrobily dárečky, přáníčko, srdíčko. Zbyl čas i na něžné zpívání. Akce se vydařila, děkujeme maminkám za připravené občerstvení a příjemně strávené sobotní odpoledne. O rodině, povoláních a práci lidí jsme si pak povídali ještě další týdny. Hráli jsme si na zedníky, zahradníky, návrháře, švadleny, modelky a zpěváky. V rámci jarního barevného týdne jsme vše skloubili a díky krásnému počasí jsme mohli mnoho činností přesunout ven, na školní zahradu. Do budovy jsme se odběhli jen najíst a zase hrrr ven na průlezky, pískoviště, odrážedla, kamínky. Opět jsme do školky chodili v modelech- tentokrát žluté, růžové, modré a zelené barvy, v pátek jsme mohli zakončit oblíbené téma cestou oborou za pokladem. Vše se vydařilo, děti úkoly hravě zvládly a den si užily.

lentilky kveten cerven 03 lentilky kveten cerven 48 lentilky kveten cerven 51 lentilky kveten cerven 63
 camera Další foto...      

Než jsme se nadáli, čekal nás výlet na Kunětickou horu. Výstup do kopce, svačinu v přírodě i cestování autobusem naši mrňousci zvládli na jedničku. Jen to vedro bylo na padnutí ? Oběd v restauraci byla už jen třešnička na dortu po divadelním představení. Domů jsme dojeli spokojení a utahaní jako koťata.

lentilky kveten cerven 09 lentilky kveten cerven 15 lentilky kveten cerven 16 lentilky kveten cerven 20
 camera Další foto...      

V červnu nás čekala besídka. Letos jsme se nemohli dlouho rozhodnout, co předvedeme. Pořád je neuvěřitelně teplo, ve třídě se vzduch nehne, pokud to jde, trávíme co nejvíc času venku. Je těžké něco zkoušet, trénovat. K tomu začaly děti marodit, některé odfrčely na rodinnou dovolenou, do školky dorazí až těsně před besídkou. Nakonec jsme se rozhodly, že vybereme písničky a tanečky z průřezu celého roku, které si děti nejvíc oblíbily a ty předvedeme. Naše Lentilky vše zvládly hravě, a tak jsme si oddechly.?

lentilky kveten cerven 26 lentilky kveten cerven 32 lentilky kveten cerven 36 lentilky kveten cerven 39
 camera Další foto...      

Zbytek červnových dní jsme si užívali těšením se na léto, prázdniny. Povídali jsme si o tom, co nás čeká, o cestování a koupání, o vodě. Na zahradě jsme si v písku vytvořili "potůček, rybník". Vyrazili jsme na choltický zámek za vodníkem, naučili se o něm písničku, chytali ryby na udice, chodili bosky, vybírali obrázky s letní tematikou, třídili výkresy a stavebnice. Společně nám bylo dobře, zpívali jsme si u toho - co kdo má rád.

lentilky kveten cerven 28 lentilky kveten cerven 42 lentilky kveten cerven 70 lentilky kveten cerven 74
 camera Další foto...      

A už je tu konec školního roku.
Přejeme všem krásné prázdniny a pohodovou dovolenou. ?