V novém roce jsme se sešli všichni ve zdraví a plni zážitků z nedávno prožitých Vánoc. Kromě nových hraček, které nám tu nechal Ježíšek a které jsme samozřejmě hned vyzkoušeli, k nám do třídy přišla i nová paní učitelka Iva. Doufáme, že se ji u nás bude líbit :-)

Již druhým rokem se někteří naši kamarádi zúčastnili ,,Tříkralové sbírky“, aby to nám ostatním nebylo líto, vyrobili jsme si společně královské koruny, přečetli jsme si příběh, naučili jsme se písničku a společně jsme se vydali zpříjemnit zpěvem den našim kamarádům z ostatních tříd.Děti to zvládly skvěle a patří jim obrovská pochvala.

barvinci leden unor 02 barvinci leden unor 04 barvinci leden unor 05
camera Další foto...    

 A co že nám to donesl Ježíšek? Tak o tom jsme si společně povídaly v lednu. Protože už jsme ale předškoláci, pojali jsme toto téma tak trošku jinak. Snažili jsme se totiž přijít na to, z jakého materiálu jsou naše hračky. Důkladně jsme je zkoumali a srovnávali. Jednotlivé materiály jsme vnímali všemi smysly. Pomocí pokusů jsme zkoumali zda-li materiály plavou či neplavou. Užili jsme si přitom hodně srandy. Po celou dobu si s námi hrál i Malý Medvěd a tak nás napadlo zamyslet se nad tím, s čím si hrají indiáni?

Společně jsme vymysleli mnoho možných hraček, které ale měly jedno společné. Všechny hračky Malého Medvěda byly vyrobeny z přírodních materiálů. A tak i my jsme si zkusili hrát s přírodninami. Součástí tohoto tématu byla i práce s keramickou hlínou. Děti si vytvořily amulety a korálky, které použijeme na výrobu náhrdelníků, ovšem nejprve musíme hlínu vypálit.

barvinci leden unor 06 barvinci leden unor 099 barvinci leden unor 09
camera Další foto...    

Celý tento náš blok o materiálech jsme zakončili dřevíčkovou dílničkou, která za námi přijela až do třídy. Společně s panem truhlářem jsme si vyrobili dřevěnou hračku, která dokonce jezdí. Všichni to zvládli na jedničku a vzniklo mnoho krásných hraček.

 

barvinci drevickova dilnickar 01 barvinci drevickova dilnickar 05 barvinci drevickova dilnickar 22 barvinci drevickova dilnickar 34
camera Další foto...      

Kde jsi zimo? Každý den čekáme, kdy nám konečně napadne sníh. Občas spadne nějaká ta vločka v noci nebo brzy ráno, ale než jdeme na vycházku většinou vše roztaje:-/ Děti jsou ovšem tak natěšené na sníh,že si užívají každého zbytečku sněhu co někde zůstane. Dokonce se nám povedlo uplácat sněhuláka téměř z ničeho emoticon smile Škoda, že někteří rodiče naše nadšení nesdílí a zlobí se kuli špinavému oblečení, ráda bych ale dodala, že obora je sice dost velká ale každodenní chození po ní, nás nebaví. A tak si prostě někdy jdeme do obory pohrát.

barvinci leden unor 12 barvinci leden unor 16 barvinci leden unor 18
camera Další foto...    

 Hrajeme si nejen v oboře, ale také ve třídě. Sice jsme už předškoláci a nějaká ta příprava do školy je potřebná, ale jsme hlavně děti, pro které je přirozené si hrát. Od března nás čeká pravidelná návštěva interaktivní tabule v základní škole a budeme dále pokračovat v návštěvě knihovny. Předčtenářská příprava je pro nás velice důležitá. Zkuste dětem občas přečíst pohádku. Sledovat ji v televizi je mnohem snazší, než udržet pozornost při čtení.

barvinci leden unor 23 barvinci leden unor 24 barvinci leden unor 25 barvinci leden unor 32
camera Další foto...      

V rámci spolupráce se školou jsme byli pozváni na sportovní odpoledne do tělocvičny, které bylo připraveno pro děti ze Základní školy. Celá akce, která má již tradici se jmenuje Veverčák a naši předškoláci si ji perfektně užili, tak jako každý rok emoticon smile Moc děkujeme za pozvání.

barvinci leden unor 37 barvinci leden unor 39 barvinci leden unor 44 barvinci leden unor 45
camera Další foto...      

V rámci celoškolkového projektu Barevný rok jsme do zimního období vybraly barvy typické pro toto období a společně jsme to propojili s Olympiádou, která právě probíhala. S dětmi jsme si povídali o jednotlivých sportovcích, kteří nás jeli reprezentovat do Koreje. Slavili jsme jejich úspěchy. Vše jsme si promítali a názorně ukazovali pomocí projektoru a plátna, které jsme si ve třídě natáhli. Poslechli jsme si českou státní hymnu a vyzkoušeli jsme si v tělocvičně některé zimní sporty, namalovali jsme českou vlajku a vyrobili fandítka. Součástí tohoto mini projektu byl i druhý barevný týden zakončený celoškolkovou Olympiádou, tu si pro nás připravila paní učitelka Markétka a my ji za to moc děkujeme.

barvinci olympiada barevny tyden 07 barvinci olympiada barevny tyden 15 barvinci olympiada barevny tyden 22
camera Další foto...    

Konečně jsme se dočkali té slibované paní Zimy. Přijela společně s Mrazíkem a Mrazilkou mezi nás. Přivezli nám na pár dní sníh a také krutý mráz. Společně jsme si hráli se sněhem a alespoň pár dní jsme si ho užili. A protože ta pravá zima byla velice krátká, ještě než nám začne jaro jsme si zavzpomínali a namalovaly Mrazíka. Teď už netrpělivě vyhlížíme jaro a těšíme se na sluneční paprsky.

barvinci mrazik 05 barvinci mrazik 11 barvinci mrazik 15 barvinci mrazik 23
camera Další foto...