Časové pojmy, roční obdobi, měsíce v roce, den a jeho režim, činnosti během dne, dny v týdnu, člověk a jeho vývoj během života, vytváření pojmů. Zjistlily jsme, že děti toto dost pletou.  A tak jsme se jim snažily vše přiblížit. Máme novou básničku, a protože v ní Leden na rampouchy hrál..., museli jsme se na chvili  rampouchy stát, viz foto, pak si je z papiru vystříhat a třídu mrazivě vyzdobit, to bylo radosti a legrácek, oblepená jsem šla i domů 😊.

Děti malovaly mrazivý leden a postupně dokreslují svou představu o zimě. Vznikají originální výtvory, ze kterých se moc raduju. Do nabídky nám parádně sedla pohádka O  dvanácti měsíčkách,pomozte doma dětem s vyprávěním. Zpíváme, třikrát jsme vyběhli do tělocvičny, zvládli jsme s Klárkou pětikilometrovou procházku celou oborou, 1.skupina knihovnu, plavání. V tématu budeme pokračovat- trénujte i doma. Kéž by nám nasněžilo, aby ta představa o lednovem počasí byla dokonalá. 😊 Za mě zas prima týden. 🥰

Motylci 10 14 1 01 Motylci 10 14 1 02 Motylci 10 14 1 15 Motylci 10 14 1 27
 camera Další foto...      

Monika Dubská