Sluneční paprsky už nás příliš nehřejí, přiblížilo se studené a sychravé počasí, ale my si školku přesto pořád užíváme a dovádíme v oboře stejně jako v létě.

pastelky listopad prosinec 01 pastelky listopad prosinec 02 pastelky listopad prosinec 03
camera Další foto...    

Když nám počasí nedovolí, trávíme čas v naší třídě, kde tvoříme, zpíváme, hrajeme si, cvičíme a občas i vyvádíme skopičiny.

pastelky listopad prosinec 09 pastelky listopad prosinec 07 pastelky listopad prosinec 12
camera Další foto...    

 Najednou, ani jsme se nenadáli, už jsme s napětím očekávali návštěvu Mikuláše, čerta a andílka. Trochu jsme se báli všichni, někteří o něco víc, než ostatní, ale písničku jsme měli připravenou a byli jsme si jistí, že nikdo není tak zlobivý, aby si ho čert chtěl odnést do pekla. Všechno dobře dopadlo a počet Pastelek ve třídě zůstal stejný.

pastelky listopad prosinec 13 pastelky listopad prosinec 14
camera Další foto...  

 Následující den jsme se šli podívat do čertí jeskyně, protože jsme od čerta dostali vzkaz, že nám tam možná ještě nechá nějaké překvapení. I tam jsme se blížili se strachem, ale zjistili jsme, že čerti už nejspíš odpočívají v pekle a na nás v jeskyni čekala opravdu jen slibovaná dobrota.

pastelky listopad prosinec 29 pastelky listopad prosinec 27 pastelky listopad prosinec 30
camera Další foto...    

A tak nám začal Advent, jedno z nejkrásnějších období v roce. Nastal čas těšení se na Ježíška, zpívání koled a pečení cukroví. Ve školce zavládla sváteční atmosféra a všichni jsme se snažili být k sobě co nejhodnější a pomáhat kamarádům. Dostali jsme také pozvání k návštěvě výstavy vánočních stromečků na místním zámku, kde se nám všechno moc líbilo a atmosféra Vánoc na nás dýchala z každého kouta.

pastelky listopad prosinec 16 pastelky listopad prosinec 17 pastelky listopad prosinec 18 pastelky listopad prosinec 20
camera Další foto...      

Pomohli jsme malým dětem ze třídy Lentilky ozdobit stromeček u nás na zahradě, Lentilky vyrobily ozdoby a řetězy z krmení pro ptáky a pro zvířata, aby se měli na Vánoce dobře všichni a potom jsme si společně u ozdobeného stromu zazpívali koledy.

pastelky listopad prosinec 25 pastelky listopad prosinec 26
camera Další foto...  

A potom už jsme si opravdu jenom užívali vánoční pohodu, klid a hezké chvíle s kamarády. Slavnostně jsme si vyzdobili třídu, dopočítávali poslední dny v adventním kalendáři, které nám zbývají a těšili se na Ježíška.

Děkujeme všem maminkám za poslané cukroví, moc nám chutnalo a ačkoli ho byla spousta, zvládli jsme ho zpracovat nakonec všechno. emoticon smile

Když jsme poslední den školky odnášeli přáníčka a vánoční dárečky pro maminky a tatínky, slíbili jsme si, že v novém roce se ve školce zase všichni sejdeme a budeme si vyprávět dojmy a zážitky z Vánoc.
Ale teď už hurá na prázdniny. emoticon smile

pastelky listopad prosinec 31 pastelky listopad prosinec 32 pastelky listopad prosinec 33 pastelky listopad prosinec 34
camera Další foto...