Na návštěvě u Barvínků

Konečně jsme se tu sešli po prázdninách a jsou z nás velcí předškoláci! První dny ve školce jsme se seznamovali hlavně s novými kamarády a novou třídou, ale také s novými pravidly a se vším, co nás letos před nástupem do školy čeká.

Co ale zůstalo stejné, je naše zahrada, kde jsme si užívali poslední krásné slunečné dny a poznávali nové kamarády z ostatních tříd.

barvinci_podzim 07 barvinci_podzim 09 barvinci_podzim 14 barvinci_podzim 15
camera Další foto...      

Letos se houbařská sezóna mimořádně vydařila, proto jsme i my s košíky vyrazili do obory. Učili jsme se rozeznávat jedlé a jedovaté houby, poznávali jsme základní druhy hub a pak si je ve třídě zkusili nakreslit.

barvinci_podzim 01   barvinci_podzim 02

Během školního roku nás také čeká spousta nejen sportovních aktivit a jako první jsme vyjeli okusit vodu do bazénu do Chrudimi. Máme hodnou paní instruktorku, která nás nechává hrát v malém bazénku, ale také nás učí nebát se vody, ukazuje, jak máme správně dýchat, jak používat nohy a ruce, abychom se udrželi nad hladinou. A protože jsme moc šikovná třída, spousta z nás už odhodila destičky a zkusila si zaplavat v hlubokém bazénu bez pomoci! A za odměnu jsme se sklouzli na velikém tobogánu. To byla legrace!!

barvinci plavani 03 barvinci plavani 06 barvinci plavani 09 barvinci plavani 12
camera Další foto...      

Čtvrtky jsou ve znamení sportovní školičky. V tělocvičně se každý týden vyběháme a vyskáčeme, učíme se například základy různých sportovních odvětví, jako je fotbal, florbal, basketbal. A protože nejsme žádní lenoši, ale velcí sportovci, zasloužili jsme si všichni jako odměnu opravdovou medaili!!

barvinci sportovni skolicka 01 barvinci sportovni skolicka 13 barvinci sportovni skolicka 16 barvinci sportovni skolicka 19
camera Další foto...      

 Protože se všichni těšíme, až z nás budou velcí školáci, hrajeme si na školu i v naší třídě. Učíme se vyslechnout ostatní, nepřekřikovat se, podělit se s ostatními o své zážitky, vědomosti, zkoušíme se soustředit na plnění úkolů, vyplňování prac.listů pro předškoláky. Byli jsme se také už ve škole podívat a zkusili si pracovat s interaktivní tabulí. Každý měsíc budeme objevovat taje knihovny, kde má pro nás paní knihovnice Radka připravený zajímavý program. Při první návštěvě jsme se ponořili do příběhu o “Kouzelné baterce”.

barvinci_podzim 24 barvinci_podzim 25

Do školky za námi přijel dokonce kouzelník! Během své kouzelnické show nám ukázal spoustu triků, nad kterými jsme nevěřícně kroutili hlavou. Nějaká kouzla nás také naučil, především Barunku a Marečka, kteří se aspoň na chvilku stali opravdovými kouzelnickými mistry. Další pěkné zážitky máme také z divadelních představení a hudebních programů pořádaných v naší mateřince.

barvinci_podzim 17 barvinci_podzim 19 barvinci_podzim 34 barvinci_podzim 33
camera Další foto...      

Celý náš školní rok je protkán barvami - jak už napovídají třeba názvy tříd, tak i celoškolkový projekt se týká barev, které jsme si rozdělili k jednotlivým ročním obdobím. Podzim hýřil červenou, hnědou, oranžovou a zelenou, a tak jsme během těchto měsíců trénovali právě tyto barvičky, hledali je v přírodě, pozorovali zbarvené listí, malovali a tvořili. A také si udělali barevný týden. Každý den všechny děti a paní učitelky přišly do školky v oblečení dané barvy a barevně se sladila i kuchyně a stejně barevné byly i dobroty, které nám paní kuchařky vařily. A my každý den poctivě zaznamenávali do přichystaných tabulek, co červeného, hnědého, oranžového a zeleného bylo ke svačince či obědu? V pátek jsme barevný týden zakončili programem, který si Barvínci připravili pro ostatní oddělení. Zazpívali jsme si písničky, které jsme se během podzimu naučili, v tělocvičně se společně vytancovali na minidiskotéce a nakonec jsme si všichni odnesli i nějaký ten dáreček..Děkujeme rodičům za skvělou spolupráci a už se moc těšíme na zimní barevné dny!

barvinci_podzim 27 barvinci_podzim 30 barvinci_podzim 29
camera Další foto...    

Co je ale u Barvínků nejdůležitější? Indiáni! Náš celoroční třídní projekt, který jsme pro děti vymyslely, aby je poslední rok ve školce bavil a odnesly si spoustu zážitků. Informace a fotografie k projektu budeme vkládat zvlášť do sekce: Pojďme si hrát na indiány!

Terka a Bára

Aktuality

 • pondělí, 13 květen 2024
  Myšky 6.5.-10.5.2024
  Maminka Tento týden jsme si povídali o našich milovaných maminkách - jak se jmenují, jaké mají...
 • pondělí, 06 květen 2024
  Myšky 29.4. - 3.5.24
  Myšky slaví čarodějnice 🙂🧙‍🙂 Tento týden se nesl v duchu čarodějnic. Děti čarodějnice...
 • pondělí, 29 duben 2024
  Žabky 22.4. - 26.4.
  Rok 2024 - rok motýlů Prožili jsme 4 moc hezké "motýlí dny".Největší zážitek byla pondělní...
 • pondělí, 29 duben 2024
  Myšky 22.4. - 26.4.
  Kdo žije na louce  I když nám počasí ještě příliš nepřálo a nemohli jsme moc zkoumat v...
 • úterý, 23 duben 2024
  Ježci 15. - 19. 4.
  Farma - domácí zvířata a jejich mláďata  Děti ze třídy Ježků tento týden opakovaly zvířátka...

Školní informační systém:


Svátek má

Praha
logo Kontakt:
Mateřská škola Choltice, okres Pardubice
Lipoltická 245
533 61 Choltice
 
tel.: 466 972 252
email: skolka.choltice@cbox.cz
IČ: 60157160