Léto už pomalu skončilo, ale nám to vůbec nevadí, už se chystáme do školky.
A protože máme všichni moc rádi barvy a barvičky, rády si s nimi hrajeme a tvoříme z nich, paní učitelky se letos rozhodly, že i třídy budou mít barvičkové jméno .Ta naše se jmenujeme krásně – jsme Pastelky. A jako i všechny pastelky se spolu kamarádí, také my jsme se na začátku učili, jak se spolu kamarádit, neubližovat si, pomáhat ostatním dětem, dodržovat pravidla a ty nejmenší pastelky se naučily zvládnout den ve školce bez slziček a s úsměvem.

Zjistili jsme, že barvy jsou všude okolo nás – i v celé naší školce. V šatně, v umývárně, v jídelně, ve třídách ostatních kamarádů i v té naší. Spousta barev je také na zahradě, kterou máme z celé školky nejraději a v krásné oboře, kam chodíme na dlouhé procházky.

pastelky zari rijen 001 pastelky zari rijen 009 pastelky zari rijen 010
camera Další foto...    

Během zvykání na školku a na nový režim se k nám nenápadně přiblížil podzim. A najednou je ho všude plno. Na zahradě, v oboře a chceme ho mít kousek také ve třídě. Ochutnáváme ho, očicháváme, prohlížíme, zkoumáme, povídáme si o něm, zpíváme písničky a říkáme básničky. Zjišťujeme, že podzim je vlastně docela fajn a hlavně má spoustu krásných barev.

pastelky zari rijen 012 pastelky zari rijen 016 pastelky zari rijen 019 pastelky zari rijen 020
camera Další foto...      

Začali jsme jezdit na předpavecký výcvik do krytého bazénu do Chrudimi, cachtání ve vodě se nám moc líbí, ale zvládneme i náročnější úkoly. Na začátku to bylo potopení hlavy, bublání do vody nebo přeskákání malého bazénku, teď už plaveme ve velkém bazénu, zkoušíme srdíčka, učíme se plavat na zádech a skáčeme ze stupínku pro opravdové plavce. Největší odměnou je pro nás závěrečný tobogán.

pastelky zari rijen 022 pastelky zari rijen 024 pastelky zari rijen 036 pastelky zari rijen 039
camera Další foto...      

Několik našich kamarádů také začalo navštěvovat solnou jeskyni v Pardubicích, spolu s malými Lentilkami si tam užívají zdravého prostředí a krásných pohádek.

Protože chceme být silné a rychlé pastelky, navštěvujeme Sportovní školičku. Běháme, skáčeme, hrajeme floorbal, zkrátka, dáváme si do těla. Učíme se tady také dodržovat pravidla při hře, respektovat kamaráda a zvládat v pohodě, když se nám zrovna něco nepodaří.

pastelky zari rijen 051 pastelky zari rijen 079 pastelky zari rijen 082 pastelky zari rijen 101
camera Další foto...      

Barevné dny ke školce plné barvičkových dětí patří. Už jsme prožili červený, hnědý, oranžový a zelený, tak, jak to má na podzim správně vypadat a na další se těšíme. Všechny barevné dny jsme si moc užili, o barvách jsme si povídali, tvořili jsme z nich a na závěr si pro nás paní učitelky ze třídy Barvínků připravily krásný program. Zpívali jsme písničky, vytvořili jsme společné dílo a střihli jsme si i malou diskotéku. Moc se nám to všem líbilo, děkujeme a těšíme se na příští barevné dny :-)

pastelky zari rijen 115 pastelky zari rijen 117 pastelky zari rijen 121
camera Další foto...    

Barevným týdnem jsme se rozloučili s podzimními barvami, víme, že teď v přírodě převládne šedá, černá a snad i bílá, ale nám to vůbec nevadí. Barev si v naší barvičkové školce užijeme ještě dost a dost a teď se začneme připravovat na další krásné období, které nás čeká – zima a především nadcházející Advent. Už se moc těšíme :-)

pastelky zari rijen 124