Jak se měla Sluníčka od zimy do jara

Zima se sněhem a mrazem vybízela nejen k zimním radovánkám, ale i sportům! S hudebním doprovodem jsme si alespoň ve třídě vyzkoušeli bruslení a krasobruslení (píseň Na bruslích) a s pomocí vyrobených papírových lyžích si vyzkoušeli slalom a skoky na lyžích. Zvládli jsme i střelbu s hokejkou a pukem na bránu! Venku na kopečku jsme si užili bobování a sáňkování. Koulování a házení sněhových koulí na cíl bylo další oblíbenou disciplínou! Musíme ovšem říci, že nejvíce nás děti překvapily statečným výstupem na „ledovou horu“! Jak jinak bychom mohli naše zimní téma ukončit než olympiádou a zlatými čokoládovými medailemi?

zimni olympiada 03 zimni olympiada 04 zimni olympiada 05 zimni olympiada 06
camera Další foto...      

Po úspěšné zimní olympiádě se Sluníčka vydala za polární kruh, do krajiny sněhu a ledu. S pomocí obrázků, knih a fotografií si přiblížila život v těchto oblastech, naučila se pojmenovat a rozlišit nejznámější zvířata (mrože, tučňáky, lední medvědy…) a zkusila si představit život tamních obyvatel – Eskymáků. Třída se proměnila v eskymáckou vesničku, postavili jsme si iglú a malovali a tvořili zvířata, žijící za polárním kruhem. Poslouchali jsme píseň J. Nohavici Grónská zem, naučili se básničky Tučňák a Lední medvěd a také chodit jako tučňáci. Téma nás velmi bavilo a společně jsme si ho užili!

S přicházejícím jarem jsme se z daleké výpravy vrátili zpátky domů, Do obory, do zahrádky…

Pozorovali jsme na vycházkách, jak se příroda pomalu probouzí ze zimního spánku, vykukují první jarní květinky a začíná se zelenat travička i stromy. Přesto, že chladným počasím se zima ještě nechtěla vzdát, bylo již slyšet ptačí zpívání a přicházely svátky jara – Velikonoce.

Ve školce jsme navštívili krásnou akci – „Velikonoční dílničku“ spojenou nejen s povídáním o tradicích a zvycích, ale především plnou živých mláďátek, která jsme si mohli pohladit a pochovat. V závěru jsme si vyrobili krásnou velikonoční dekoraci!

slunicka velikonocni dilna 01 slunicka velikonocni dilna 02 slunicka velikonocni dilna 06 slunicka velikonocni dilna 09
camera Další foto...      

 V duchu blížících se jarních svátků jsme žili také ve třídě při chystání dárečků pro rodiče. Zasázeli jsme semínka, naučili se, jak o ně pečovat, denně jsme je zalévali a zpívali jim písničku. Vyrostla nám travička a my ji vyzdobili zápichem z barevného vajíčka a podarovali tím rodiče.

Venku již bylo jaro znatelné na každém kroku a nám se blížil další důležitý svátek! Abychom mohli maminkám udělat radost, naučili jsme se pro ně krásnou básničku a písničku, vyrobili přáníčko a obrázek s rozkvetlou loukou.

Na čarodějnice se u nás letos pořádal karneval v maskách. Tančilo se, zpívalo a soutěžilo!

slunicka karneval 01 slunicka karneval 04 slunicka karneval 05 slunicka karneval 07
camera Další foto...      

Velmi jsme si letos užili školní výlet na zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Prošli jsme se krásným parkem s pávy, dozvěděli jsme se něco o vílách, které tady možná žijí a navštívili jsme zámek. Čekala na nás komnata plná krásných šatů pro princezny a rytíře! Mohli jsme si je obléci a vyfotografovat se v nich, to byla paráda! V další komnatě jsme si vymalovali obrázek princezny a rytíře. Potom nás krásná princezna zavedla ke královně, která každého pasovala do řádu rytířů nebo princezen. Následně nás ona princezna provedla pohádkovými komnatami a v každé nám vyprávěla příběh známé pohádky.

slunicka vylet 01 slunicka vylet 02 slunicka vylet 04 slunicka vylet 07
camera Další foto...      

Na den dětí si každý mohl vysoutěžit na zahradě drobnou odměnu – disciplínami byl „lov rybiček“, „slalom s vozíkem“, „střelba míče na bránu“, „skákání přes kameny“.

Opožděně (z důvodu nemoci pořadatele) ke dni dětí připadala také akce „Bubnování v kruhu“, kterou si děti i dospělí opravdu velmi užili!

slunicka bubnovani 01 slunicka bubnovani 03 slunicka bubnovani 04 slunicka bubnovani 07
camera Další foto...      

Čas utíká jako voda, všichni se už moc těšíme na prázdniny, ale ještě nás čeká besídka! Rádi bychom rodičům ukázali, z čeho jsme měli celý rok radost a co jsme se naučili! Na chvilku se zastavili a popovídali si spolu…

Za třídu Sluníček Anička a Terezka

Aktuality

 • pondělí, 26 únor 2024
  Žabky 19.-23.2.
  🎈👸 KARNEVAL🐉🧛🎩 Vyzdobili jsme si třídu, připravili stoly  na hostinu, vyprávěli jsme si...
 • pondělí, 26 únor 2024
  Myšky 19.2.-23.2. 2024
  Oslavíme karneval, budeme mít velký bál Celý týden se nesl v duchu karnevalu 🥳. Ve skupince jsme...
 • pondělí, 26 únor 2024
  Žabky 12.-16.2.
  Zvířata v zimě Nejdříve jsme mezi námi přivítali Martínka.❤️❤️ Renďa nám přivezla ukázat své...
 • pondělí, 26 únor 2024
  Plavání 16.2.
  Poslední plavání Chrudim. 🏊 4 jízdy na  tobogánu , hry v bazénku a Mokré vysvědčení od...
 • čtvrtek, 22 únor 2024
  Ježci 12.-16.2.
  Zimní les🦔 Týden byl plný lesních zvířátek. Určovali jsme první písmenko ve slovech, děti třídily...

Školní informační systém:


Svátek má

Praha
logo Kontakt:
Mateřská škola Choltice, okres Pardubice
Lipoltická 245
533 61 Choltice
 
tel.: 466 972 252
email: skolka.choltice@cbox.cz
IČ: 60157160