Země věčného ledu

Kdo by se nechtěl podívat, jak to vypadá v Antarktidě a Arktidě? Nám se to tenhle týden povedlo! Hned v pondělí nás namotivovala pohádka o tučňácích, takže jsme si hned každý vyrobil toho svého. Děti krmily tučňáčky rybami podle toho, jak velký hlad podle bříšek měli, naučili se básničku o jednom z nich, poslouchali a zpívali písničku Grónská zem a zkusili si, jak legračně tučňáci chodí. Na překážkové dráze jsme se snažili uchránit tučňáčí vajíčko před různými nástrahami. Povídali jsme si také, jaká jiná zvířata a lidé žijí v těchto krajích a jaké podnebí tu vládne a jako eskymáci lovili na prut ryby. Z kostek cukru jsme stavěli různé ledové stavby a na koberci nám vyrostlo velké iglú, které se stalo naším úkrytem. Pomocí pokusů s vodou jsme zkoumali, jaká voda je, zda se věci udrží na vodě nebo se potopí a nakonec jsme do ní udělali pořádné arktické vlny. Popřáli jsme také Verunce k svátku a Gábince k narozeninám.

Moc se nám výlet do studených krajů líbil 😊.

masinky 8 12 02 001 masinky 8 12 02 011 masinky 8 12 02 024 masinky 8 12 02 040
 camera Další foto...      

Karolína Obrovská, DiS.