Vytisknout

Rukavička

Hned v pondělí nás překvapila pohádka "O ztracené rukavičce", kde jsme pomocí maňásků mohli vidět několik zvířátek, která nás společně s rukavičkou celý týden provázela. Hledali jsme barevné rukavičky po třídě a pak je mezi sebou v kroužku porovnávali ( kolik, barvy, více/ méně), s pomocí padáku jsme je přiřazovali ke stejné barvě a nakonec je vyprali a vyždímali - pohybová hra "Pračka".

Děti si vyzkoušely ozdobit rukavici barevnými kuličkami a nebo pomocí plastelíny, vyrobit si rukavici zapouštěním vodových barev do klovatiny a následným dotvořit kousíčky látky nebo třeba obtáhnout na veliké rukavici ornamenty. Zacvičili jsme si se žabkou Kuňkalkou, s maňásky zahráli sami divadlo, hledali a přiřazovali stopy ke zvířátkům, skládali zvířátka dle barvy nebo jejich částí a nebo třeba hledali v knížce zvířátka z pohádky nebo to, kdo vše tam má rukavice. Zpívali jsme zimni písničky a procvičovali sluch.

V oboře nás bavila hra " Na detektivy", kde bylo naším úkolem najít co nejvíce zvířecích stop, což se nám opravdu povedlo a moc nás to bavilo 🙂.

masinky 25 29 1 01 masinky 25 29 1 05 masinky 25 29 1 30 masinky 25 29 1 38
 camera Další foto...      

Karolína Obrovská, DiS.