Cesty a cestičky, které nás někam zavedou

Tento týden jsme plynule pokračovali v cestování po Česku. A to po cestách a cestičkách... Cestou při hledání země zaslíbené - po cestě praotce Čecha a jeho družiny jsme došli až k Řípu. Pak jsme si výtvarně ztvárnili každý svoji vlastní cestičku - někdo šel k vodě, jiný do lesa na houby, na hory, na louku... Moc hezky se nám tvořilo :-)) Naučili jsme se písničku Česko, postupně se učíme  básničku "Naše země česká" , připomněli si příběh "O Čechovi " a také prožili příběh "O opuštěném Honzíkovi" - takže už moc dobře víme, co je DOMOV  a jak moc je pro nás důležitý. Zkoušeli jsme také poslouchat vážnou hudbu A.Dvořáka (pro děti hodně těžké, teprve se učíme...) - téma odloučení od domova.

 A vycházky s Móňou a Klárkou jen krásně doplňovaly naše téma - děti otiskovaly svoje stopy na papír, pak v MŠ vystříhaly, stavěly horu Říp z kamínků na školní zahradě.

S pondělní "Školičkou" a oslavou svátku s výbornými lineckými kolečky nám týden utekl jako voda.

cesty a cesticky 01 cesty a cesticky 04 cesty a cesticky 17 cesty a cesticky 19
 camera Další foto...      

Více fotografií z tohoto týdne najdete za školním facebooku.

Za lodičky - Eva