Téma : "Těšíme se na prázdniny, na besídku - hmyz"

V tomto horkém, předprázdninovém období je už práce s dětmi někdy náročná, protože jediné, co chtějí, je hrát si - ve třídě, na zahradě, v oboře. Učitelkou připravené nabídky k činnostem nechávají některé děti bez povšimnutí a opakování na besídku je občas "dětská noční můra" :-)), přestože se na besídku těší. Tak jsme strávili dny před besídkou průběžným opakováním básniček, písniček, tanečků. A u toho jsme se zaměřili na hmyz kolem nás.Děti slyšely pohádku "O líné mouše", "O sluníčku sedmitečném" a "Vyprávění z pavučiny". Zvládli jsme písničku "Brouček a beruška" Vyrobili jsme kolektivně "letní motýlovou louku" - děti experimentovaly s voskovými temperami a procvičily vystřihování motýlů (střhání některým dětem ještě moc nejde). Snažila jsem se většinu činností přesunout brzy ráno na školní zahradu, kdy je tam ještě trochu chladněji a mohli jsme střídat "práci" s volnou hrou.

Pracovním listem některé děti procvičily počet do 7 a zvládly vyspravit pavoučí síť.

V úterý 18.6. jsme rodičům na besídce "se štítem" předvedli, co jsme se za celý rok naučili a že toho nebylo málo :-))

javornicci 10 18 6 02 javornicci 10 18 6 14 javornicci 10 18 6 17 javornicci 10 18 6 21
 camera Další foto...      

Školní rok "javorníčků" je téměř u konce, prožili jsme společně pěkné chvíle a teď už volají prázdniny - dovolená, voda, opékačky, letní zážitky... Jupííí, hurááá, sláva :-))))

Za třídu "javorníčků" - Eva