Po oslavách svátku jara jsme se rozhodly věnovat se environmentální výchově - seznamovat děti s vesmírem, planetami, naší modrou planetou Zemí. Vytvořili jsme si vesmír , sestrojili raketu, kterou jsme obletěli celý svět, prohlédli si naši planetu z výšky. Děti vědí, jak důležitá je pro nás voda, vzduch, teplo, slunce. Zkoušíme šetřit energie, třídíme odpad, staráme se o rostliny ve třídě, pozorujeme vše živé i neživé na procházkách, na zahradě, snažíme se neubližovat, neničit.
V pátek 26.4. jsme pak týden zakončili společnou oslavou Dne Země na naší zahradě, tvořením přírodních kulatých mandal, hrátkami s bublifukem, tančením a radováním se z darů přírody.

kastanci 4 5 02 kastanci 4 5 10 kastanci 4 5 20 kastanci 4 5 24
 camera Další foto...      

Následoval oblíbený, barevný týden, pondělí modré jako voda, úterý žluté jako Slunce, oheň, pampelišky, čtvrtek hnědá jako hlína a pátek zelená jako rostliny na Zemi. Vše navazovalo, vládla radostná atmosféra viz fotodokumentace. Děkujeme za spolupráci :-)

kastanci 4 5 28 kastanci 4 5 44 kastanci 4 5 46 kastanci 4 5 49
 camera Další foto...      

Druhou květnovou neděli slaví svátek všechny maminky. Děti si je doma pořádně prohlédly a zkusily je namalovat. Spolu s přáníčkem, papírovým srdíčkem a fotografií , odrecitovanou básničkou a možná i písničkou jistě udělaly všem radost. Děkujeme za odezvu, moc nás potěšila.

kastanci 4 5 51 kastanci 4 5 52 kastanci 4 5 54 kastanci 4 5 56
 camera Další foto...      

Od maminek jsme přešli k práci lidí. Děti vědí, že každý má ve společnosti svoje místo, každá práce je potřebná, někteří už mají o své budoucnosti jasno :-) Abychom jim rozšířily obzory , byli z nás chvíli kuchaři, cukráři, kadeřnice, konstruktéři a stavitelé domů a vysokých komínů, prohlíželi jsme encyklopedie o různých povoláních , skládali obrázkové mozaiky, zpívali ,cvičili, hráli na hudební nástroje. Na procházce kolem rybníků jsme měli štěstí, labutě nám ukázaly osm mláďat.

kastanci 4 5 66 kastanci 4 5 71 kastanci 4 5 79 kastanci 4 5 17
 camera Další foto...      

Přešli jsme na cestování - dopravní prostředky - těšíme se na výlet . Pojedeme autobusem a bude to paráda. Snad se počasí umoudří.

Monika Dubská