Téma : "Těšíme se na Velikonoce - domácí zvířátka"

Jaro už je tu a s ním i oblíbený svátek (hlavně u kluků) - Velikonoce.

Než se v naší školičcce pustíme do přípravy vajíček a koledování, naplánovala jsem domácí zvířátka. Vždyť jaro je právě symbolem zrození a slepička symbolem Velikonoc. Slepičky děti nakreslily a vyzdobily podle své fantazie jen černou fixou a výsledek byl moc hezký.

Četly jsme tématické pohádky, třídili a pojmenovávali všechna domácí zvířátka (máma-táta-mládě), hráli pexeso. U tohoto tématu se vždycky hodně pobavím - hádejte jak se jmenuje táta od husy a od krávy???

Ve čtvrtek k nám přijelo divadlo s pohádkou "Míša, Máša a Velikonoce", která se dětem moc líbila. Na závěr dostaly všechny kouzelné razítko na ruku, které jim splní jejich tajné přání - to bylo něco, všichni jsme ho chtěli :-)

javornicci 1 4 4 01 javornicci 1 4 4 04 javornicci 1 4 4 02 javornicci 1 4 4 13
 camera Další foto...      

Naučili jsme se písničku "Velikonoční" a pak si některé děti vzpomněly na "Písničku slepičí", kterou jsme zpívali už v loni a tak jsme ji zopakovali a přidali hudební nástroje - to bylo muzicírování :-)

Pracovní listy, které já nemám moc ráda, vyžadují hlavně holčičky. Měla jsem připravené tématické spojovačky, děti je hravě zvládly.

Vycházky trávíme  nejraději na naší školní zahradě, ta po zimě děti nejvíc láká a moc si to tam užívají.

Prožili jsme moc hezký týden :-))

Za třídu "javorníčků" - Eva