Vítáme jaro. Hrajeme si na ptačí kapelu, zpíváme jako oni, vyzkoušeli jsme k tomu i hru na dětské orffovské nástroje. Děti si vlnou polepily šablonu ptáčka ( některé si ho i samy vystřihly).Vyzdobili jsme jimi náš jarní strom na chodbě školky. Zkusili jsme se naučit taneček o vrabci a sýkorce, děti se seznámily s bajkou o hloupé vráně a chytré lišce, která na ní vylákala sýr. Díky zájmu ji musíme vyprávět donekonečna.:-) Skládáme puzzle, jemnou motoriku zpřesňujeme při hrách s mozaikami, tiskátky hmyzu, zkoušíme správnou techniku stříhání. Stihli jsme i fotografování a cvičení v tělocvičně.

Venku si všímáme změn v oboře, viděli jsme sasanky, fialky, u zámku i narcisky, ruměnice. Posloucháme sílící zpěv ptáků. Snažíme se chodit po cestách, nic netrhat, nekřičet.

kastanci 25 29 brezen 02 kastanci 25 29 brezen 21 kastanci 25 29 brezen 17
 camera Další foto...    

Pohráli jsme si i na naší krásně " uklizené" :-D zahradě.

Začneme se věnovat domácím zvířatům, těšíme se na velikonoční tvoření.

Za Kaštánky Monika