Vítáme jaro. Hrajeme si na ptačí kapelu, zpíváme jako oni, vyzkoušeli jsme k tomu i hru na dětské orffovské nástroje. Děti si vlnou polepily šablonu ptáčka ( některé si ho i samy vystřihly).Vyzdobili jsme jimi náš jarní strom na chodbě školky. Zkusili jsme se naučit taneček o vrabci a sýkorce, děti se seznámily s bajkou o hloupé vráně a chytré lišce, která na ní vylákala sýr. Díky zájmu ji musíme vyprávět donekonečna.:-) Skládáme puzzle, jemnou motoriku zpřesňujeme při hrách s mozaikami, tiskátky hmyzu, zkoušíme správnou techniku stříhání. Stihli jsme i fotografování a cvičení v tělocvičně.

Venku si všímáme změn v oboře, viděli jsme sasanky, fialky, u zámku i narcisky, ruměnice. Posloucháme sílící zpěv ptáků. Snažíme se chodit po cestách, nic netrhat, nekřičet.

kastanci 25 29 brezen 02 kastanci 25 29 brezen 21 kastanci 25 29 brezen 17

Pohráli jsme si i na naší krásně " uklizené" :-D zahradě.

Začneme se věnovat domácím zvířatům, těšíme se na velikonoční tvoření.

Za Kaštánky Monika