Téma : "Voláme jaro, zimo už jdi pryč"

Všichni se už moc těšíme na jaro a tak jsme společně naplánovali "sluníčkový týden". Motivační pohádky děti příjemně naladily a s chutí se pustily do práce. Krásná sluníčka se povedla kresbou tuší a vybarvením potravinářskými barvami a protože to nestačilo a byla poptávka po dalším tvoření, tak jsem dětem dala olejové pastely a proužky barevných papírů a další zdařilá sluníčka byla hned hotová.
Tihle naši javorníčci jsou tuze šikovné děti :-)) Naučili jsme se básničku "Sluníčko" a písničku : "Jarní".

javornicci jaro 01 javornicci jaro 02 javornicci jaro 03

Navíc si děti poprvé vyzkoušely pracovní list "čarča" - který je velkou zkouškou trpělivosti a pozornosti, ale i ten zvládly (pravda někdo až po několika pokusech".

Cvičení bylo také jarní se zaměřením na procvičení prostorových pojmů - děti si užívaly, protože rozcvičky jsou oblíbené v každé podobě :-))

javornicci jaro 04 javornicci jaro 05 javornicci jaro 06

Každý den některé s dětí využilo možnost skládat puzzle 4 ročních období a pak si společně povídat nad obrázky, bylo hezké pozorovat, jak si děti pomáhají a společně se domlouvají.

Za třídu "javorníčků" - Eva