Nejprve jsme se správně oblékli do sněhu a mrazu.
Hodně zábavy jsme zažili s čepicemi, které si děti ozdobily veselými či smutnými obličeji, naučili jsme se legrační písničku, kterou opakujeme každý den , když se strojíme na procházku, vyzdobili jsme si papírové kulichy, vyrobili rukavice . Počítali jsme do pěti, opakovaly názvy jednotlivých prstů.

kastanci v unoru 01 kastanci v unoru 03 kastanci v unoru 05 kastanci v unoru 12
 camera Další foto...      

Po jarních prázdninách jsme trénovali na zimní olympiádu. Zkoušeli jsme lyžovat, hrát hokej dokonce i venku " jako" bruslit. Skoro každý den jsme si užili legraci v tělocvičně. Přála bych Vám vidět akrobatické prvky, které si děti vymýšlely. Ve třídě poznávaly náčiní, ochranné pomůcky , sestavovaly sportovce ze tří částí, užily si hru s magnety a moukou. Vyrobili jsme si Českou státní vlajku a učili se správně povzbuzovat české sportovce.:-)
Když jsme vše natrénovali, vyrazili jsme v pátek na tu naši školkovou olympiádu.
Poslechli jsme si hymnu, slavnostně nastoupili a zasportovali. Nechyběl diplom a medaile.
Bylo to moc prima dopoledne.

kastanci v unoru 37 kastanci v unoru 39 kastanci v unoru 45 kastanci v unoru 51
 camera Další foto...      

Od sportu je jen kousek k lidskému tělu. Tomu jsme se věnovali posledních 14 dní.
Děti znají básničku, písničku, pojmenují jednotlivé části lidského těla. Kdo chtěl, toho jsme obkreslili na balící papír, aby se mohl dokreslit..Lechtalo to a byla to švanda.
Také jsme se zaměřili na potraviny, které jsou zdravé a nezdravé, prospívají nebo škodí lidskému zdraví. Pomohl nám i program Hrátky zdravé pětky, kdy si děti mohly ze zeleniny poskládat obrázek a ochutnat tak i to, co je normálně moc neláká. Oslavili jsme několik narozenin a svátků dětí. Těšíme se , co nového nám přinese březen.

kastanci v unoru 59 kastanci v unoru 26 kastanci v unoru 75 kastanci v unoru 77
 camera Další foto...      

Za Kaštánky Monika