V listopadu jsme poznávali další znaky podzimu. Všímali jsme si změn v přírodě, týden věnovali papírovým drakům, počasí a poznávání lesních zvířat, jejich typickým znakům, pohádkám o nich. Můžete si nechat vyprávět O Budulínkovi, Třech medvědech, O Koblížkovi. Zpíváme písničky o veverce, o lišce, jak běží k Táboru, medvědovi, co běhá po lese. Víme, že ježek jablíčka fakt nemá rád. Děkujeme za přinesené knihy, úkol jste zvládli na jedničku.:-)

Děti vědí, že se blíží zima , a že se zvířátka na ni musejí připravit. Malujeme, napodobujeme, legrace byla s čepičkami zvířat. Překážkové dráhy si děti chystají ve třídě, vyrazili jsme i do tělocvičny. Tam to je super zábava, prostor si parádně užíváme.

kastanci mezi zviratky 04 kastanci mezi zviratky 13 kastanci mezi zviratky 25 kastanci mezi zviratky 29
camera Další foto...      

A než jsme se nadáli, už nám klepali na dveře čertíci. Vytvořili jsme si ve třídě peklo, pekelnou bránu, vařili v pekelném hrnci, kreslili čerty, lepili řetězy ,učili jsme se mulisat, spravedlivě soudit hříšníky a veselit se, tancovat čertovskou polku..

Vyrazili jsme k pekelné jeskyni v oboře, Mikuláš s andělem nás navštívili ve třídě. Děti dostaly nadílku a báli se jenom maličko. My bychom je s Diankou nedaly, jsou to naši mazlíci.:-)

 

certi u kastanku 01 certi u kastanku 03 certi u kastanku 05 certi u kastanku 08
camera Další foto...      

Ten vánoční čas -dočkali jsme zas.

Prožíváme nejkrásnější a přece nejhektičtější období v roce. Snažíme se ho prožít při koledách, tvořením přáníček pro rodiče, pečením cukroví. Vyprávíme si legendu o Ježíškovi, i o přátelství, potřebě sounáležitosti, lásce. I děti se navzájem dokážou zraňovat, oblíbené s tebou kamarádím a s tebou nekamarádím řešíme každý den. Dnes mě potěšil Šimon, když prohlásil a snad to i pochopil:Já mám v srdíčku hodně místa, já tady mám rád všechny.

kastanci listopad prosinec 04 kastanci listopad prosinec 13 kastanci listopad prosinec 19 kastanci listopad prosinec 26
camera Další foto...      

Máme se všichni co učit... Tak šťastné a veselé... :-D