Podzimní slavnost u Javorníčků

Společně s rodiči a dětmi jsme si užili při tvoření spoustu legrace. Jako překvapení jsme ve školce pro maminky a tatínky upekli jablečný závin a maminky také připravily spoustu dobrůtek, takže jsme se na slavnosti měli opravdu dobře. Od jedné maminky jsme dokonce dostali krásnou Halloweenskou bábovku, tu nám bylo úplně líto nakrojit :-)

podzimni slavnost u javornicku 03 podzimni slavnost u javornicku 04 podzimni slavnost u javornicku 05 podzimni slavnost u javornicku 06
 camera Více foto...      

Parádní byla i pozornost od paní kuchařek – strašidelný tác plný dobrot.

Děkujeme všem zúčastněným za vydařenou akci .-)

Řádíme v oboře

Užíváme si barevný podzim a poslední trochu teplejší dny. Proháníme se v barevném listí, stavíme domečky pro zvířátka, aby se měla kam uložit k zimnímu spánku a občas se i fotíme :-)

radime v obore 02 radime v obore 06 radime v obore 08 radime v obore 10
 camera Více foto...    

 

Trampoty čerta Huberta

Zavítala k nám divadelní společnost s pohádkou o čertíkovi, který měl donést do pekla loupežníka Bukvici. Pohádka byla moc milá a veselá, sledovali jsme se zatajeným dechem, jak to s čertem a loupežníkem dopadne. Báječně jsme se tím naladili na nadcházející čertovské a mikulášské období.

trampoty certa huberta 01 trampoty certa huberta 02 trampoty certa huberta 03 trampoty certa huberta 05
 camera Dalčí foto...      

 

Vyráběli jsme čertovské řetězy, moc nás to bavilo a po chvíli trénování už to šlo jako po másle :-)

javornicci prosinec 01 javornicci prosinec 02 javornicci prosinec 03
 camera Další foto...    

Návštěva zámku

Prošli jsme si choltický zámek s krásnou strašidláckou a čarodějnickou výzdobou, která tady zůstala po akci Za strašidly na choltický zámek. Pan kastelán byl na nás hodný, nepustil zvuky a ani nám úplně nezatemnil, abychom se tak moc nebáli, přesto v nás občas byla malá dušička :-) Děkujeme za pozvání.

javornicci prosinec 04 javornicci prosinec 05 javornicci prosinec 07 javornicci prosinec 09
 camera Další foto...      

 

Paní kuchařky si daly velikou práci a ozdobily nám školkovou jídelnu v čertovském a skoro už vánočním duchu. Moc se jim to povedlo, na každé jídlo se těšíme ještě o kousek víc :-)

javornicci prosinec 10 javornicci prosinec 11 javornicci prosinec 12 javornicci prosinec 14
 camera Další foto...      

Mikuláš a čerti u Javorníčků

Dnes k nám přišel na návštěvu Mikuláš a přivedl si s sebou pomocníky - hromadu čertů a hodného andílka. Trošku jsme se báli, ale statečně jsme zazpívali několik písniček a zvládli jsme i poděkovat za krásné knížky. Tak zase za rok, Mikuláši :-)

certi  u javornicku 01 certi  u javornicku 03 certi  u javornicku 06
 camera Další foto...    

Kaštánci, Javorníčci, Lipánci - výprava za čertovským pokladem

Dostali jsme od čertů vzkaz, že pro nás v jeskyni pod zámkem nechali ještě něco na zub. Tak jsme se tam hned všichni společně vypravili. Opatrně jsme se přiblížili k jeskyni, zdálo se nám, že se tam ještě někdo pohybuje. Nakonec jsme ale zjistili, že to jenom čerti nechali hořet oheň a nechali nám u něj koš s čokoládovými figurkami. Sami už se ohřívali nejspíš zpátky v pekle, nikde nikdo. To jsme byli rádi :-)

vyprava za certovskym pokladem 01 vyprava za certovskym pokladem 03 vyprava za certovskym pokladem 21 vyprava za certovskym pokladem 25
 camera Další foto...      

O nešťastné hvězdičce

Kamarádi Lípánci si pro nás připravili krásnou pohádku o nešťastné hvězdičce, které zvířátka pomohla zpátky na oblohu. Pohádka nás zase trošku víc naladila do sváteční nálady a všem se nám moc líbila. Děkujeme dětem i paní učitelkám z Lípánků za pěkné představení.

javornicci prosinec 17 javornicci prosinec 19 javornicci prosinec 22
 camera Další foto...    

 

Užíváme si předvánoční atmosféru plnými doušky. Posloucháme i zpíváme koledy, zdobíme stromečky a pečeme cukroví. Prostě pohoda :-)

javornicci prosinec 24 javornicci prosinec 25 javornicci prosinec 29 javornicci prosinec 32
 camera Další foto...      

 Novotná Markéta