Podzimní slavnost u Javorníčků

Společně s rodiči a dětmi jsme si užili při tvoření spoustu legrace. Jako překvapení jsme ve školce pro maminky a tatínky upekli jablečný závin a maminky také připravily spoustu dobrůtek, takže jsme se na slavnosti měli opravdu dobře. Od jedné maminky jsme dokonce dostali krásnou Halloweenskou bábovku, tu nám bylo úplně líto nakrojit :-)

podzimni slavnost u javornicku 03 podzimni slavnost u javornicku 04 podzimni slavnost u javornicku 05 podzimni slavnost u javornicku 06
 camera Více foto...

Parádní byla i pozornost od paní kuchařek – strašidelný tác plný dobrot.

Děkujeme všem zúčastněným za vydařenou akci .-)

Řádíme v oboře

Užíváme si barevný podzim a poslední trochu teplejší dny. Proháníme se v barevném listí, stavíme domečky pro zvířátka, aby se měla kam uložit k zimnímu spánku a občas se i fotíme :-)

radime v obore 02 radime v obore 06 radime v obore 08 radime v obore 10
 camera Více foto...

Trampoty čerta Huberta

Zavítala k nám divadelní společnost s pohádkou o čertíkovi, který měl donést do pekla loupežníka Bukvici. Pohádka byla moc milá a veselá, sledovali jsme se zatajeným dechem, jak to s čertem a loupežníkem dopadne. Báječně jsme se tím naladili na nadcházející čertovské a mikulášské období.

trampoty certa huberta 01 trampoty certa huberta 02 trampoty certa huberta 03 trampoty certa huberta 05
 camera Dalčí foto...

Vyráběli jsme čertovské řetězy, moc nás to bavilo a po chvíli trénování už to šlo jako po másle :-)

javornicci prosinec 01 javornicci prosinec 02 javornicci prosinec 03

Návštěva zámku

Prošli jsme si choltický zámek s krásnou strašidláckou a čarodějnickou výzdobou, která tady zůstala po akci Za strašidly na choltický zámek. Pan kastelán byl na nás hodný, nepustil zvuky a ani nám úplně nezatemnil, abychom se tak moc nebáli, přesto v nás občas byla malá dušička :-) Děkujeme za pozvání.

javornicci prosinec 04 javornicci prosinec 05 javornicci prosinec 07 javornicci prosinec 09

Paní kuchařky si daly velikou práci a ozdobily nám školkovou jídelnu v čertovském a skoro už vánočním duchu. Moc se jim to povedlo, na každé jídlo se těšíme ještě o kousek víc :-)

javornicci prosinec 10 javornicci prosinec 11 javornicci prosinec 12 javornicci prosinec 14

Mikuláš a čerti u Javorníčků