Plác, plác a je tady sněhulák

Tento týden jsme si užívali sněhu v naší oboře. Přečetli jsme si pohádku KRTEK A SNĚHULÁK. Zpívali jsme písničku Plác a Plác. A říkali básničku s pohybem Sněží, sněží. Povídali jsme si o tom, jak by měl vypadat správný sněhulák, z čeho je, co se s ním stane v teple. Tvořili jsme sněhuláky z modelíny, temperovými barvami jsme si připravili sníh(obtiskávání korku, roztírání tvarovací stěrkou) a na připravený sníh jsme si namalovali temperovými barvami sněhuláka.Děti  si přiřazovaly na sněhuláka barevné knoflíky podle vzoru. Seřazovaly sněhuláka podle velikostí. Z velkých kostek si udělaly ,,autobus” a jely se podívat na výlet na hory, kde lyžovaly, sáňkovaly, bobovaly. Mačkali jsme ,,sněhové “ koule z papíru, se kterými jsme si poté i zacvičili a házeli je na cíl. Oslavili Matynky narozeniny. Moc jsme si to užili 🙂.

masinky 18 22 1 01 masinky 18 22 1 08 masinky 18 22 1 20 masinky 18 22 1 24
 camera Další foto...      

Diana Karabcová