Ledové království

Určitě mi dáte za pravdu, že u Mašinek jsme měli tento týden jedno z nejoblíbenějších témat 😁. Děti se vžily do role Els a Olafů opravdu svědomitě - bavilo je skládání puzzle a obrázků hlavních postav, dle fantazie si na ně také hrály s pomocí oblečků nebo zpívaly píseň  "Najednou", ať už s doprovodem nebo při cvičení se šátky. Vymalovaly jsme si omalovánky s Elsou (Olafem) a nebo jsme jí pomocí foukání do inkoustu pomohli čarovat. Kluci si měli možnost vyrobit Olafa, holčičky zase Elsu s pláštěm. Prstovými barvami jsme vytvořili obří vločku a procvičili si tak prstíky.

A protože si pod pojmem ledové království můžeme představit i krásu zimního období, které u nás vládne, tak jsme zjišťovali, co nám tohle období může nabídnout. Pomocí pokusů s ledem a sněhem už víme, jaké mají vlastnosti. Cvičili jsme také se sněhovou koulí, která tak mrzla, až jsme museli zahřívat ručičky dechovým cvičením, brrr!. Úspěch mělo i sáňkování z kopce v tělocvičně . Doufáme , že nám sněhová pohádka vydrží i do dalších dní.

masinky 11 15 1 02 masinky 11 15 1 10 masinky 11 15 1 20 masinky 11 15 1 39
  camera Další foto...      

Karolína Obrovská