Podzimní slavnost u Javorníčků

Společně s rodiči a dětmi jsme si užili při tvoření spoustu legrace. Jako překvapení jsme ve školce pro maminky a tatínky upekli jablečný závin a maminky také připravily spoustu dobrůtek, takže jsme se na slavnosti měli opravdu dobře. Od jedné maminky jsme dokonce dostali krásnou Halloweenskou bábovku, tu nám bylo úplně líto nakrojit :-)

podzimni slavnost u javornicku 03 podzimni slavnost u javornicku 04 podzimni slavnost u javornicku 05 podzimni slavnost u javornicku 06
 camera Více foto...

Parádní byla i pozornost od paní kuchařek – strašidelný tác plný dobrot.

Děkujeme všem zúčastněným za vydařenou akci .-)

Řádíme v oboře

Užíváme si barevný podzim a poslední trochu teplejší dny. Proháníme se v barevném listí, stavíme domečky pro zvířátka, aby se měla kam uložit k zimnímu spánku a občas se i fotíme :-)

radime v obore 02 radime v obore 06 radime v obore 08 radime v obore 10
 camera Více foto...

V tomto školním roce se třída Lipánků zapojila do Integračního vzdělávacího programu pro mateřské školy Medvídek Nivea. Program je určen pro „předškoláky“ a je zpracován ve spolupráci s odborníky v oblasti předškolní pedagogiky a psychologie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Pro každého „předškoláka“ si Medvídek Nivea připravil desky s různými ukoly a hrami, které budeme společně v průběhu školního roku plnit.

medvidek nivea 001 medvidek nivea 003 medvidek nivea 007 medvidek nivea 011

Iva Dachovská

Prázdniny utekly jako voda, a my jsme se co nejlépe snažily připravit na příchod nových, nejmladších dětí do naší školky.
Společné téma letošního školního roku bude strom, my jsme vybraly jírovec = kaštan, a naším průvodcem bude skřítek Kaštánek, čemuž odpovídá i název naší třídy.

Nastoupilo 15 nových dětí,4 děti nastoupí v průběhu roku,
"6 mazáků" už vědělo co a jak, a tak značně pomohlo "nováčkům"a usnadnilo jim vstup do prostředí s novými lidmi, pravidly.

Poznáváme svou značku, jména kamarádů, učitelek,ukládáme oblečení na své místo, pomáháme se strojením.

kastanci zari rijen 11 kastanci zari rijen 17 kastanci zari rijen 19 kastanci zari rijen 28

Podzim mám ráda... To je barev, tvarů, chutí a vůní...A tak si ho ve třídě javorníčků pěkně s dětmi užíváme. Udělali jsme si javorníčkové tablo ale zatím nám ještě fotky některých kamarádů chybí...

javornicci podzim 01

Naučili jsme se novou Podzimní písničku, ochutnávali ovoce ze zahrádky se zavázanýma očima – to byl pro děti opravdu zážitek a úplně zapomněly, že někdo vlastně nemá ovoce rád. 😊 Pak jsme si společně vyrobili „jablíčkový strom“ , děti ani nevěděly, že se s jablíčky může také tiskat.

A slovo „křížala“ byl úplně neznámý pojem pro všechny děti, nevěděly jak se dělají, tak jsme si jablka společně nakrájeli a dali sušit a druhý den „žížaly“ (tak je většina dětí pojmenovala) tak chutnaly, že jich bylo prostě málo. A tak přinesla paní učitelka Markétka sušičku a příprava křížal začala ve velkém. 😊

javornicci podzim 02 javornicci podzim 03 javornicci podzim 05

Od pondělí 15. 10. jsme zahájili „školkové dýňobraní“. Motivační pohádka o čarodějnici a dýni děti pěkně naladila a hned jsme začali s nácvikem 2 písniček o dýních – obě jsou srandovní, tak jsme si je hned zamilovali a lehce naučili.. Další den jsme navlékali korálky pro maminky z dýní – tady jsem nestíhala navlékat nit do jehly, snažili se holky i kluci a já jen sledovala, aby napichovali dýně a ne třeba kamaráda, který seděl vedle. 😊

Tak už začal nový školní rok. V naší třídě Lípánků se budeme společně připravovat na školu. S dětmi pracuji já Ivana Dachovská, paní učitelka Iva Medunová a asistentka pedagoga Markéta Wetzlerová. Všichni si na sebe zvykáme, učíme se pravidlům bezpečného chování ve třídě a prostorách MŠ, na zahradě i v oboře.

trida lipanku 01 trida lipanku 02 trida lipanku 03 trida lipanku 04

Popřáli jsme oslavenci Vašíkovi.

trida lipanku 06 trida lipanku 08 trida lipanku 10 trida lipanku 11

Chtěly bychom děti naučit obdivovat a chránit přírodu. V krásném počasí, ale i v dešti chodíme do obory, sbíráme přírodniny, pozorujeme změny v přírodě, drobné živočichy, hmyz. Moc se nám líbí labutě na rybníce.