Cesta nás zavedla domů. Děti si složily z papíru domky, do oken nakreslily členy své domácnosti, většina z nich si vzpomněla na jména rodičů, sourozenců, předškoláci by měli znát svou adresu. Hráli jsme si s písmenky, zkoušeli jsme sestavit jména jednotlivých dětí a společně to byla hračka. Vytvořili jsme koláž Choltic, kam chodíme všichni do školky.    Vypravili jsme se do Chrtník na kolotoč, ke kříži v Cholticích, odkud je vidět na Jedousov, Svinčany, Bezděkov i nedaleké Pardubice. Orientujeme se v nejbližším okolí.

V pátek jsme si užili celoškolkovou hru  s úkoly v oboře, našli český poklad na zahradě, prostor byl i pro společný tanec, legrácky. Děkujeme rodičům za spolupráci.

lodicky 7 11 10 06 lodicky 7 11 10 13 lodicky 7 11 10 08 lodicky 7 11 10 25

Těšíme se na " babí lěto".

:-) Monika

Co vidí mašinka kolem?

Tento týden jsme si hráli s jablíčky a barvičkami, přijela k nám pohádka, viděli jsme při pokusu "tančit" semínka, naučili se novou básničku a písničku. Navštívili jsme také solnou jeskyni a na konci týdne si upekli výborný štrůdl.

masinky 7 11 10 05 masinky 7 11 10 12 masinky 7 11 10 21 masinky 7 11 10 36

Karolína Obrovská

Cesty a cestičky, které nás někam zavedou

Tento týden jsme plynule pokračovali v cestování po Česku. A to po cestách a cestičkách... Cestou při hledání země zaslíbené - po cestě praotce Čecha a jeho družiny jsme došli až k Řípu. Pak jsme si výtvarně ztvárnili každý svoji vlastní cestičku - někdo šel k vodě, jiný do lesa na houby, na hory, na louku... Moc hezky se nám tvořilo :-)) Naučili jsme se písničku Česko, postupně se učíme  básničku "Naše země česká" , připomněli si příběh "O Čechovi " a také prožili příběh "O opuštěném Honzíkovi" - takže už moc dobře víme, co je DOMOV  a jak moc je pro nás důležitý. Zkoušeli jsme také poslouchat vážnou hudbu A.Dvořáka (pro děti hodně těžké, teprve se učíme...) - téma odloučení od domova.

A vycházky s Móňou a Klárkou jen krásně doplňovaly naše téma - děti otiskovaly svoje stopy na papír, pak v MŠ vystříhaly, stavěly horu Říp z kamínků na školní zahradě.

S pondělní "Školičkou" a oslavou svátku s výbornými lineckými kolečky nám týden utekl jako voda.

cesty a cesticky 01 cesty a cesticky 04 cesty a cesticky 17 cesty a cesticky 19

Více fotografií z tohoto týdne najdete za školním facebooku.

Za lodičky - Eva

Co vidí mašinka kolem?

Tento týden jsme si povídali o podzimu a jeho plodech. Ukazovali si obrázky kaštanů a žaludů. Venku na procházce jsme si je nasbírali a pak si své žaludy ve školce vytvořili. Skládali jsme puzzle, vymalovávali omalovánky s podzimní tématikou. Zpívali, hráli si a moc jsme si to užívali.

masinky 30 4 10 04 masinky 30 4 10 09 masinky 30 4 10 17 masinky 30 4 10 19

Diana Karabcová

Máme rádi cestování. S mamkou a taťkou, s kamarády ze školky. Svoje zážitky jsme si donesli v podobě fotografii, pohlednic, zajímavých knih o ČR do MŠ. O všem jsme si povídali, vyprávěli, knihy prohlédli. Už víme, že žijeme v České republice, jsme Češi, naším hlavním městem je Praha. Poznáme naši vlajku a máme krásnou hymnu. Na procházkách jsme si uvědomovali, jaký krásný podzim u nás je. Z donesených přírodnin jsme tvořili, při hrách s nimi jsme si procvičovali jemnou motoriku ruky, orientaci v číselné řadě, barvy,... Také jsme oslavili svátek a narozeniny našich kamarádů.

zijeme v cr 03 zijeme v cr 06 zijeme v cr 11 zijeme v cr 19

Iva Medunová