"O nastrojeném věšáku"

Všichni se marně těšíme na sníh, mráz a opravdovou zimu. Ale stále nepřichází... :-(( Tento týden jsme se tedy zaměřili alespoň na zimní oblečení. Ve školce jsme měli jeden dřevěný věšák, na který si nikdo nevěšel žádné oblečení a tak byl moc smutný. Ale už není, protože jsme ho hezky- zimně oblékli. Děti mu nosili různé zimní oblečení a tak už je vše v pořádku. Naučili jsme se písničku "Padej snížku", rozvíjeli jemnou motoriku zdobením rukavic a postřeh hledáním "rukaviček sestřiček". Také jsme pracovali s příběhem "Jak Bětuška nechtěla nosit žádnou čepici" , ten se dětem moc líbil. A protože my čepice v zimě nosíme a rádi, tak jsme si s nimi hráli, popisovali je, zkoušeli různé honičky a cvičili  s nimi i v družstvech . Nakonec jsme si je i nakteslili špjlí namáčenou v tuši a dozdobili potravinářskými barvami. A na závěr jsme ještě stihli naučit se legrační básničku J. Záčka "Kdo má pod čepicí".

Oslava narozenin naší Magdalénky a Laurinky a páteční plavání bylo také moc prima

Bylo to prostě 6 hezkých, pohodových a prožitkových dní 😊.

lodicky 20 27 1 06 lodicky 20 27 1 12 lodicky 20 27 1 13 lodicky 20 27 1 16

Více fotografií z tohoto týdne najdete na školním facebooku.

Za lodičky - Eva

Pohádka Rukavička.

Tento týden jsme si povídali o pohádce, ve které dědeček ztratil rukavici a zvířátka si z ní udělali domeček. Děti si takovou rukavici vyrobily, polepily papírovou rukavici rozstříhanou látkou. Modelovali jsme,hledali poztrácené rukavice po naší třídě, malovali, skládali. Naučili jsme se básničku o rukavicích a čepici. Zpívali nové písničky. Dokonce jsme si na zvířátka i zahráli. A oslavili jsme se Sebíkem jeho svátek.Na procházkách jsme pozorovali co dělá mráz s přírodou.

masinky 20 24 1 001 masinky 20 24 1 008 masinky 20 24 1 025 masinky 20 24 1 028

Diana Karabcová

Jaká jsi, zimo?

V tomto týdnu jsme si povídali o zimním období - jaké bývá počasí, co můžeme v zimě dělat, jaké nástrahy nás můžou v zimě potkat. Řešili jsme různé úkoly se zimní tématikou - cesty a labyrinty, rozdílné obrázky, nesmyslov, sestavování obrázků dle dějové posloupnosti. Při výrobě "papírového větříku" jsme zkoumali  proudění teplého vzduchu. V tělocvičně jsme si zahráli na mrazíka a protáhli si naše těla při cvičení na nářadí a přeskakování švihadel. Týden uběhl jako voda a sníh se nám nepodařilo přivolat ani zimními písničkami. Škoda....

letadla jaka jsi zimo 001 letadla jaka jsi zimo 006 letadla jaka jsi zimo 010 letadla jaka jsi zimo 013

Iva Medunová

Začal nový rok a my do něho vstoupili s plným nasazením. Proběhly první lekce plaveckého výcviku v Chrudimi. Byli jsme na návštěvě v knihovně, kde nám Radka připravila zajímavé čtení z knihy T. Pařízková: Stela a 16 huskyů s promítáním (abychom lépe pochopili obsah knihy). Bádali jsme při progamu "Vědecké laborky", zopakovali jsme si znaky ročních dob při hudebním pořadu "Muzikantský rok". Také jsme si vypravovali zážitky z vánočních svátků, pohráli si s hračkami od Ježíška. Oslavovali jsme narozeniny Kubíčka, Moničky a Nikolky. Her a jiných společných činností prožíváme dost a dost. Jen sníh nám chybí. Měsíčku ledne, přineseš nám ho?

letadla zacina novy rok 01 letadla zacina novy rok 04 letadla zacina novy rok 09 letadla zacina novy rok 18

Iva Medunová

Téma - ROK V OBRAZECH

Inspirovala nás písnička 12 měsíců, je ale těžká. Proto jsme se jednotlivé měsíce pokusili namalovat pro ně typickými barvami, výběr nám dal zabrat. V průběhu týdne děti dokreslily detaily, které nám pomůžou vybavit si slova písně. Hráli jsme si s látkami, kombinovali barvy a zdobili je barevnými kamínky podle fantazie- tu slunce, tu květiny, tu podzimní strom, tu sněhulák, co kdo chtěl. Předškoláci počítali, určovali více, méně, stejně. Skvěle nám sedl hudební pořad Muzikantský rok , zvládla se knihovna i 2. lekce plavání. Kéž by sněžilo! 🙂