Znaky léta, hry bosky na zahradě, přípravy na besídku, zvířátka u Křivčíkových, hry s vodou, mlsaní a legrácky.

kastanci cerveni 17 kastanci cerveni 20 kastanci cerveni 22 kastanci cerveni 33

To nám ten rok utekl. Hurá na prázdniny! 😀

Čekání na závěrečné vystoupení Kaštánků se vyplatilo. Bylo spontánní, hravé, děti s velkou radostí ukázaly, co všechno se za rok naučily a šlo jim to báječně. Písničky, básničky, tanečky - bylo se na co dívat :-) Na závěr ještě všichni zahráli hudební pohádku "Perníková chaloupka" - za tento výkon by se nestyděli ani profesionální herci :-)) Užily si to nejen děti, ale i paní učitelky a myslím, že i diváci :-)

besidka nasich nejmensich 05 besidka nasich nejmensich 07 besidka nasich nejmensich 08 besidka nasich nejmensich 11

Za MŠ - Eva

Odpoledne pro děti,odcházející z MŠ do základní školy a Poslední spaní.

Po besídce a slavnostním vyřazení předškoláků děti zamávaly rodičům a společně jsme odešli na školní zahradu, kde jsme si opekli buřtíky,děti si zadováděly při známých píničkách, pohrály si a my jsme zatím nachystali hru v oboře. Společně jsme chodili cestou podle obrázků známých míst a plnili jsme úkoly. Na závěr jsme vrátili našeho skřítka Lípánka do jeho příbytku na lípě u zámku a věřte nebo ne, mnohým z nás ukápla i slzička. Noční stezka odvahy naše odvážné Lípánky zavedla přímo do nachystaných postýlek.
Všichni usnuli, jako když je do vody hodí...

rozlouceni s predskolaky 31 rozlouceni s predskolaky 32 rozlouceni s predskolaky 33 rozlouceni s predskolaky 34

Ivana Dachovská

Krásně připravené, radostné, spontánní, zábavné, světýlka v očích, trochu i slzičky... poděkování naší šikovné knihovnici Radce,milá slova pana starosty a místostarosty, předání pamětních listů a knížek-taková byla závěrečná besídka v oddělení "lípánků". A Ti ukázali, že opravdu umí, bylo se na co dívat :-))

Následovalo opékání předškoláků na zahradě, hra v oboře a kolem 10.hodiny ještě malý okruh oborou podle světýlek.

A pak už šupky do postýlek a báááječně se jim spalo... hlavně Ivankám a Markétce :-))

rozlouceni s predskolaky 01 rozlouceni s predskolaky 04 rozlouceni s predskolaky 07 rozlouceni s predskolaky 11

Za MŠ - Eva

Téma : "Těšíme se na prázdniny, na besídku - hmyz"

V tomto horkém, předprázdninovém období je už práce s dětmi někdy náročná, protože jediné, co chtějí, je hrát si - ve třídě, na zahradě, v oboře. Učitelkou připravené nabídky k činnostem nechávají některé děti bez povšimnutí a opakování na besídku je občas "dětská noční můra" :-)), přestože se na besídku těší. Tak jsme strávili dny před besídkou průběžným opakováním básniček, písniček, tanečků. A u toho jsme se zaměřili na hmyz kolem nás.Děti slyšely pohádku "O líné mouše", "O sluníčku sedmitečném" a "Vyprávění z pavučiny". Zvládli jsme písničku "Brouček a beruška" Vyrobili jsme kolektivně "letní motýlovou louku" - děti experimentovaly s voskovými temperami a procvičily vystřihování motýlů (střhání některým dětem ještě moc nejde). Snažila jsem se většinu činností přesunout brzy ráno na školní zahradu, kdy je tam ještě trochu chladněji a mohli jsme střídat "práci" s volnou hrou.

Pracovním listem některé děti procvičily počet do 7 a zvládly vyspravit pavoučí síť.

V úterý 18.6. jsme rodičům na besídce "se štítem" předvedli, co jsme se za celý rok naučili a že toho nebylo málo :-))

javornicci 10 18 6 02 javornicci 10 18 6 14 javornicci 10 18 6 17 javornicci 10 18 6 21

Školní rok "javorníčků" je téměř u konce, prožili jsme společně pěkné chvíle a teď už volají prázdniny - dovolená, voda, opékačky, letní zážitky... Jupííí, hurááá, sláva :-))))

Za třídu "javorníčků" - Eva