Odpoledne pro děti,odcházející z MŠ do základní školy a Poslední spaní.

Po besídce a slavnostním vyřazení předškoláků děti zamávaly rodičům a společně jsme odešli na školní zahradu, kde jsme si opekli buřtíky,děti si zadováděly při známých píničkách, pohrály si a my jsme zatím nachystali hru v oboře. Společně jsme chodili cestou podle obrázků známých míst a plnili jsme úkoly. Na závěr jsme vrátili našeho skřítka Lípánka do jeho příbytku na lípě u zámku a věřte nebo ne, mnohým z nás ukápla i slzička. Noční stezka odvahy naše odvážné Lípánky zavedla přímo do nachystaných postýlek.
Všichni usnuli, jako když je do vody hodí...

rozlouceni s predskolaky 31 rozlouceni s predskolaky 32 rozlouceni s predskolaky 33 rozlouceni s predskolaky 34
 camera Další foto...      

 Ivana Dachovská

Krásně připravené, radostné, spontánní, zábavné, světýlka v očích, trochu i slzičky... poděkování naší šikovné knihovnici Radce,milá slova pana starosty a místostarosty, předání pamětních listů a knížek-taková byla závěrečná besídka v oddělení "lípánků". A Ti ukázali, že opravdu umí, bylo se na co dívat :-))

Následovalo opékání předškoláků na zahradě, hra v oboře a kolem 10.hodiny ještě malý okruh oborou podle světýlek.

A pak už šupky do postýlek a báááječně se jim spalo... hlavně Ivankám a Markétce :-))

rozlouceni s predskolaky 01 rozlouceni s predskolaky 04 rozlouceni s predskolaky 07 rozlouceni s predskolaky 11
 camera Další foto...      

Za MŠ - Eva

Téma : "Těšíme se na prázdniny, na besídku - hmyz"

V tomto horkém, předprázdninovém období je už práce s dětmi někdy náročná, protože jediné, co chtějí, je hrát si - ve třídě, na zahradě, v oboře. Učitelkou připravené nabídky k činnostem nechávají některé děti bez povšimnutí a opakování na besídku je občas "dětská noční můra" :-)), přestože se na besídku těší. Tak jsme strávili dny před besídkou průběžným opakováním básniček, písniček, tanečků. A u toho jsme se zaměřili na hmyz kolem nás.Děti slyšely pohádku "O líné mouše", "O sluníčku sedmitečném" a "Vyprávění z pavučiny". Zvládli jsme písničku "Brouček a beruška" Vyrobili jsme kolektivně "letní motýlovou louku" - děti experimentovaly s voskovými temperami a procvičily vystřihování motýlů (střhání některým dětem ještě moc nejde). Snažila jsem se většinu činností přesunout brzy ráno na školní zahradu, kdy je tam ještě trochu chladněji a mohli jsme střídat "práci" s volnou hrou.

Pracovním listem některé děti procvičily počet do 7 a zvládly vyspravit pavoučí síť.

V úterý 18.6. jsme rodičům na besídce "se štítem" předvedli, co jsme se za celý rok naučili a že toho nebylo málo :-))

javornicci 10 18 6 02 javornicci 10 18 6 14 javornicci 10 18 6 17 javornicci 10 18 6 21
 camera Další foto...      

Školní rok "javorníčků" je téměř u konce, prožili jsme společně pěkné chvíle a teď už volají prázdniny - dovolená, voda, opékačky, letní zážitky... Jupííí, hurááá, sláva :-))))

Za třídu "javorníčků" - Eva

Posledních čtrnáct dní jsme se věnovali pohádkám.

Skládali jsme obrázkovou mozaiku s jednotlivými pohádkami, popisovali obrázky, určovali pohádku, posloupnost obrázků podle děje. Děti s dopomocí dokáží vyprávět : O červené Karkulce, O Budulínkovi, O vlkovi a kůzlátkách, O Koblížkovi, O perníkové chaloupce. Té jsme se věnovali více, děti si složily chaloupku, dokreslily ji a polepily vyraženými srdíčky.

Nakreslily si ježibabu. Zpíváme a tancujeme. Krásné počasí nás volá ven, vyzkoušeli jsme nové hřiště u zámku, vyrazili na výlet do Jedousova. Konečně můžeme sundat boty a hrát si s vodou. Stavíme hrady, mosty, jezírka. Letní nálada je tady, nanuk ke dni dětí všechny potěšil.

Radujeme se z každého dne.

kastanci z pohadky do pohadky 01 kastanci z pohadky do pohadky 14 kastanci z pohadky do pohadky 21 kastanci z pohadky do pohadky 30
 camera Další foto...      

Monika Dubská

Celý týden jsme si povídali o koloběhu vody, o tom, kam putuje pramínek. Dělali jsme pokusy s vodou: odpařování a zkapalnění, plave-neplave. Společně jsme si koloběh vytvořili z papíru-děti si vyzkoušely techniku tisku barvy rozetřené na plechu. Ze stavebnic postavily horu s vodopádem z látky. Na pískovišti jsme společné vyhloubili koryto a rybník a vytvořili řeku s vodou. Povídali jsme si o vodním biotopu, na vycházce jsme pozorovali u rybníka vážky, vodoměrky, labutí rodinku, kačky, ryby. Adélka s Tomem oslavili svoje narozeniny.

od praminku k rece 03 od praminku k rece 17 od praminku k rece 15 od praminku k rece 28
 camera Další foto...      

Ivana Dachovská